Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komentarze

Rzšd stracił instynkt samozachowawczy

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Trzymanie pod Sejmem i za blaszanym płotkiem tych, którzy chcš wspomóc dobrym słowem protestujšcych, jest wizerunkowym i społecznym samobójstwem.

Brak postępów w rozmowach i udawanie, że postulaty zostały spełnione, to natomiast samobójstwo polityczne, bo odbiera wiarę w elementarne predyspozycje do rzšdzenia. Jeœli sytuacja ta będzie trwać, opozycja i działacze społeczni założš pod Sejmem majdan. Jest ciepło, przyjadš artyœci, powstanš piosenki i wideoklipy dla protestujšcych. Zjawiš się ważne osoby: duchowni już pukajš do drzwi, a Janina Ochojska w œrodę prawie je sforsowała samodzielnie. Koszulki się już pewnie drukujš. Ja nie kpię: opisuję bezlitosne prawo pierwszej krwi, działajšce w polityce z konsekwencjš gilotyny. PiS zostało mocno trafione i nie potrafi sobie z tym poradzić. Opiekunowie, rodzice i osoby niepełnosprawne stały się już symbolem, lada chwila ktoœ nada mu plastycznš formę. Nie da się otoczyć płotem całego Œródmieœcia Warszawy. A nawet jeœli – to ludzie zbiorš się na Mokotowie.

Niepełnosprawnym dorosłym, którzy nie sš w stanie funkcjonować samodzielnie, trzeba dać do ręki pienišdze, by mogli z godnoœciš zatroszczyć się o siebie, gdy zabraknie ich opiekunów albo gdy nie dadzš rady się nimi opiekować, bo np. wezmš pięć dni urlopu. Żadne opowieœci rzšdu o aptekach bez kolejki tego nie zapewniš. W rozmowie z „Rzeczpospolitš” Jakub Hartwig mówi o tym wprost: „Martwię się, co będzie, gdy moich rodziców zabraknie. Nie chcę wylšdować w oœrodku”.

Walka z takim przekazem nie jest możliwa. No, chyba że ktoœ całkowicie stracił instynkt. Wtedy może œmiało ogradzać protestujšcych billboardami z historiš Żołnierzy Wyklętych, tak by nie zobaczyli ich w Sejmie sojusznicy z NATO, albo nawet ich wynieœć. To już nie będzie miało znaczenia.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL