Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

Spokojny poczštek końca roku na GPW

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Poczštek handlu na ostatniej sesji tego roku przypomina to, co działo się w czwartek. Zmiennoœć jest symboliczna i jak na razie żadna ze stron nie ma ochoty przejšć inicjatywy.

Czwartkowa sesja upłynęła bardzo spokojnie zarówno pod względem zmiennoœci, jak obrotów. Ostatecznie WIG20 zakończył dzień symbolicznym spadkiem o 0,02 proc. i przed ostatniš sesjš grudnia znalazł się na poziomie 2480,25 pkt. Udało się utrzymać większoœć dorobku ze œrody, kiedy to WIG20 wzrósł o 1,43 proc. Niestety strefa oporu, która zaczyna się od poziomu 2480 pkt, jest jak na razie sufitem nie do przebicia. Widać to także z rana w pištek, kiedy indeks blue chips oddaje 4 pkt.

Liderem zwyżek w gronie największej dwudziestki firm jest dziœ Cyfrowy Polsat, którego akcje zwyżkujš o 1,2 proc. Niewiele mniej zyskujš walory Banku Zachodniego WBK. Pozytywnie spisuje się sektor energetyczny. Hamulcowymi z kolei sš spółki petrochemiczne, czyli PKN Orlen i Lotos.

Indeksy małych oraz œrednich spółek notowane sš w okolicach zamknięcia z poprzedniego dnia. Po wczorajszej zniżce zwišzanej z karš nałożonš przez UOKiK dziœ Pfleiderer Group zyskuje na wartoœci. Z kolei w gronie maluchów liderami wzrostów sš Torpol i Eko Eksport.

Kolejny dzień umocnienia złotego, szczególnie wobec dolara, który jest wyceniany na 3,49 zł. Euro kosztuje 4,17 zł.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL