Krakowskie kuźnie kadr

aktualizacja: 14.12.2015, 08:25
Foto: materiały prasowe

Uczelnie stolicy zdetronizowane. Najwięcej prezesów studiowało pod Wawelem.

Co siódmy prezes dużej polskiej firmy ma dyplom którejś ze znanych krakowskich uczelni. Najczęściej Akademii Górniczo-Hutniczej, która po trzech latach przerwy wróciła na pierwsze miejsce naszego rankingu. AGH wyprzedziła Politechnikę Warszawską.

Szkoły prezesów z dobrą marką - czytaj więcej

Jeden ze znanych absolwentów AGH, Krzysztof Pawiński – prezes i współzałożyciel Grupy Maspex (potentata rynku soków i napojów w Europie Środkowo-Wschodniej) – podkreśla, że w istotnej części firmę zbudowali absolwenci tej uczelni.

Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej? Zamów subskrypcję na rok i odbierz 250zł ZNIŻKI!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE