100 książek na stulecie

Prezentujemy pierwsze trzy książki z nowego kanonu literackiego stworzonego specjalnie na stulecie niepodległości Polski w akcji Instytutu Książki i radiowej Trójki.

Publikacja: 21.09.2018 19:00

100 książek na stulecie

Foto: materiały prasowe

W najbliższych tygodniach „Plus Minus" będzie patronował inicjatywie Programu 3 Polskiego Radia oraz Instytutu Książki nazwanej „100 książek na stulecie niepodległości". Do wspólnego stworzenia nowego kanonu XX-wiecznej literatury polskiej zaproszono pięciu literaturoznawców.

Swoje propozycje przedstawili: prof. Krzysztof Dybciak, prof. Maciej Urbanowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prof. nadzw. Krzysztof Koehler z UKSW w Warszawie oraz wicedyrektor Instytutu Książki, prof. Dariusz Nowacki z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, recenzent współczesnej literatury polskiej oraz dr hab. Jarosław Klejnocki, adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim i dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Pozostało 87% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Kataryna: Piekło zerwanego kompromisu aborcyjnego
Plus Minus
Kryminalna „Krucjata” zawędrowała z TVP do Netflixa. Miasto popsutych synów
Plus Minus
Emilka pierwsza rzuciła granat
Plus Minus
„Banel i Adama”: Świat daleki czy bliski
Plus Minus
Piotr Zaremba: Kamienica w opałach