Real - Bayern. Niebywały horror w grze o finał Ligi Mistrzów, bohater Joselu

Real Madryt znów na naszych oczach tworzy historię Ligi Mistrzów! Tym razem w niesamowitych okolicznościach wyeliminował Bayern, choć tuż przed końcem meczu przegrywał, po dwóch golach jokera Joselu wygrał 2:1. Finał Ligi Mistrzów Real - Borussia Dortmund - 1 czerwca.

Aktualizacja: 08.05.2024 23:39 Publikacja: 08.05.2024 23:03

Bohaterem Realu został wprowadzony w 81. minucie Joselu, który strzelił dwa gole

We wtorkowym półfinale Ligi Mistrzów między PSG a Borussią Dortmund tylko w przypadku jednej z drużyn — mistrza Francji — trzeba było co i rusz się zastanawiać "jakim cudem w tej akcji nie było gola?!". W środowy wieczór ta myśl dotyczyła zarówno szarż dominującego Realu, jak i kontrataków Bayernu. Po remisie 2:2 w pierwszym meczu w Monachium, ale i po obfitujących w gole spotkaniach „Królewskich” z Manchesterem City, w Madrycie można było się spodziewać kolejnych fajerwerków. I tempo meczu faktycznie było fantastyczne, ale można było się zachwycać zagraniami poety środka pola Toniego Kroosa, mądrością Harry'ego Kane'a czy przebojowością Brazylijczyków Viniciusa i Rodrygo. W końcu — nad wielkością Manuela Neuera, który znów pokazuje formę jak za najlepszych lat. I również z powodu dyspozycji Niemca w bramce Bayernu, na pierwszego gola w Madrycie musieliśmy czekać ponad godzinę gry.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Robert Lewandowski przerwał złą serię, ale tytuł króla strzelców uciekł
Cudu w Anglii nie było. Manchester City obronił tytuł i przeszedł do historii
Bologna w Lidze Mistrzów. Polacy pomogli napisać piękną historię
Mecz bez historii, Robert Lewandowski bez gola. Barcelona bliżej wicemistrzostwa