Aktualizacja: 01.11.2024 00:37 Publikacja: 03.01.2023 03:00
Foto: Adobe Stock
Eksperci spodziewają się, że sytuacja ulegnie poprawie, ale niezbyt spektakularnej. Nadal kapitał przyciągać będą przede wszystkim podmioty o atrakcyjnej wycenie. – Patrząc na końcówkę 2022 r., można spodziewać się ożywienia na rynku. Przy czym będzie nierównowaga. Większe ożywienie będzie ze strony platform i spółek, a mniejsze ze strony inwestorów. Taka asymetria była na rynku w poprzednim roku. Zdecydowana większość inwestorów indywidualnych przeniosła inwestycje na inne rynki. Sądzę, że ta tendencja utrzyma się także i w tym roku, przynajmniej w I półroczu. Będzie więcej kampanii, ale nie będzie powtórzony sukces z 2021 r. Sądzę, że dla inwestorów crowdfunding nie jest już nowością, ale inwestycją długoterminową, która wymaga namysłu i wybrania dobrze dopasowanych do ich oczekiwań spółek – komentuje dla „Rzeczpospolitej” dr Artur Trzebiński, doradca ekonomiczny Związku Przedsiębiorstw Finansowych.
120 kilometrów na prądzie? To możliwe i to, mimo że Skoda Kodiaq samochodem elektrycznym, czyli EV nie jest. To hybryda, czyli HEV, ale plug-in, czyli PHEV. Jak się w tym wszystkim połapać? Czym PHEV różni się od HEV i jakie daje to korzyści, na co dzień?
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień
Biały Dom po raz pierwszy ukarał szwajcarskich prawników za pranie rosyjskich pieniędzy. Proceder jest w tym „neutralnym” kraju powszechny i dający dobrze zarobić.
Inwestycje w infrastrukturę, przemysł, energetykę, w tym w OZE, ale też PPK i być może atom znalazły się na celowniku nowych władz Polskiego Funduszu Rozwoju. Do końca roku powinien się zakończyć przegląd jego portfela inwestycyjnego.
G7 znalazła sposób na wsparcie Ukrainy na koszt Rosji. Członkowie G7 pożyczą Ukrainie łącznie 50 mld dol., które będą zabezpieczone zyskami pochodzącymi z zamrożonych rosyjskich aktywów państwowych. Wypłata jeszcze w 2024 r.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Emitenci obligacji korzystają z tego, że banki centralne zaczęły obniżać stopy, a spready pomiędzy rentownościami obligacji stały się węższe.
Facebook zrezygnuje z organizowania na platformie crowdfundingowych akcji. Plan jest taki, by odsyłać do serwisów zewnętrznych. Koncern właśnie szuka partnerów w Polsce.
Rząd i Komisja Europejska muszą zapewnić uczciwe warunki egzekwowania VAT od platform.
4fund.com, zagraniczna noga popularnej nad Wisłą platformy do internetowych zbiórek Zrzutka.pl, idzie jak burza. Generuje ruch trzy razy większy, niż zakładano.
Wojna za wschodnią granicą otworzyła nasze portfele. Polskie serwisy donacyjne zanotowały idące w setki milionów wpływy na pomoc. Ile wydaliśmy, gdzie i na co?
Wzrost limitów zbiórek z 1 na 5 mln euro nie rozpędził rynku – po rekordowych zbiórkach crowdfundingu udziałowego nie ma już śladu. Romantyczną gorączkę duszą obowiązkowe licencje oraz listing act.
Inwestorzy zagłosowali za układem w Manufakturze, ale odrzucili układ w Tenczynek Dystrybucja. Janusz Palikot zapowiada oferowanie kolejnych układów inwestorom tej firmy.
Branża crowdfundingu w Polsce, która w poprzednich latach dynamicznie rosła, teraz się kurczy. Z rynku znika w tym roku 100 mln zł – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Na rynku internetowych zbiórek królują akcje charytatywne. Boom nakręciła wojna w Ukrainie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas