Aktualizacja: 02.04.2015 22:00 Publikacja: 02.04.2015 22:00
Choć połączenie dwóch nawozowych firm - Azotów i Anwilu wydawało się już przesądzone, prace nad transakcją nie ruszą w roku wyborczym.
Foto: Bloomberg
Choć sprawa przejęcia przez Grupę Azoty należących do Orlenu zakładów chemicznych Anwil jeszcze na początku tego roku wydawała się przesądzona, dziś – jak wynika z naszych informacji – rząd odkłada ją na półkę. I to pomimo tego, że konsolidacją firm zainteresowani są ponoć wszyscy – Orlen, Azoty i resort skarbu nadzorujący obie spółki.
– Problem w tym, że mamy rok wyborczy, a to nie jest najlepszy czas na tego typu decyzje. Po chwilowym przyspieszeniu prac nad ewentualną fuzją zapadła w tej sprawie zupełna cisza – mówi nam osoba dobrze znająca sprawę.
120 kilometrów na prądzie? To możliwe i to, mimo że Skoda Kodiaq samochodem elektrycznym, czyli EV nie jest. To hybryda, czyli HEV, ale plug-in, czyli PHEV. Jak się w tym wszystkim połapać? Czym PHEV różni się od HEV i jakie daje to korzyści, na co dzień?
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień
Rosyjski bankier, którego majątek Forbes ocenił na 1,3 mld dol., wyprzedał ostatnie rosyjskie aktywa. To kolejny taki przypadek wśród rosyjskich bogaczy. Roman Awdiejew tym się od nich różni, że ma na utrzymaniu bardzo liczną rodzinę - 23 dzieci, w tym 17 adoptowanych.
VFS Global, dostawca usług outsourcingowych i technologicznych dla rządów i misji dyplomatycznych, rozszerza możliwości przetwarzania wiz dla osób podróżujących do Australii i Indonezji, w tym dla polskich turystów.
Zaostrzona polityka pieniężna przyjęta przez centralny bank Rosji nie jest kaprysem regulatora, ale reakcją na procesy zachodzące w gospodarce i przyspieszenie inflacji, przyznała szefowa Banku Rosji.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Unia Europejska najwyraźniej nie chce otwartej wojny handlowej z Chinami. Chińska odpowiedź na wprowadzone cła na elektryki może okazać się zbyt bolesna.
Trzecią linię do produkcji nawozów azotowych i hub wodorowy pierwotnie planowano uruchomić w zależnym Anwilu do połowy 2022 r. Nie zrobiono tego do dziś.
Należąca do Orlenu firma po zaledwie kilku dniach od wstrzymania produkcji nawozów i CO2 postanowiła ją wznowić. Azoty na razie decyzji nie zmieniły.
Nadmierne zaangażowanie państwa w gospodarce, zamiast rozwiązywać problemy, generuje nowe. Tak jak w przypadku zawieszenia produkcji nawozów i braków CO2.
Zależny Anwil z powodu wyjątkowo drogiego gazu zatrzymał linie wytwórcze we Włocławku. Gdy sytuacja ulegnie stabilizacji produkcja ma być wznowiona.
Jutro PKN Orlen pokaże długo wyczekiwany plan rozwoju na kolejne lata. Płocka spółka wielokrotnie przekładała termin tej publikacji. Ostatnio jednak zapowiadała, że pokaże strategię na przełomie listopada i grudnia
PKN Orlen pracuje nad podziałem biznesu petrochemicznego zlokalizowanego w spółce zależnej Anwil
Płocki koncern podjął decyzję, że nie będzie sprzedawał należącej do grupy petrochemicznej spółki
PKN Orlen w dalszym ciągu pracuje nad podziałem na dwie części spółki petrochemicznej Anwil. Chce ją w ten sposób przygotować do sprzedaży, kiedy pojawi się potencjalny zainteresowany kupnem całości lub poszczególnych linii produkcyjnych
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas