Hel: Urzędnicy pomylili Stalina z Baczyńskim

aktualizacja: 07.08.2017, 11:54
Foto: Facebook/Mariusz Kowalski

Pracownicy Urzędu Miasta Helu na plakacie promującym obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego pomylili zdjęcie Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z młodym Józefem Stalinem.

REDAKCJA POLECA
09.08.2017
Baczyński i Stalin
07.08.2017
Kołobrzeg: Wypadek busa, cztery osoby nie żyją
01.08.2017
Szare Szeregi: Bohaterowie z lilijką
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Błąd zauważyli internauci. Na plakacie pojawił się cytat historyka Stanisława Pigonia: "Cóż, należymy do narodu, którego losem jest strzelać do wroga brylantami." Obok umieszczono zdjęcie młodego Józefa Stalina. W poprawionej wersji umieszczono zdjęcie poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który zginął podczas Powstania Warszawskiego.

Błędne zdjęcie pojawiło się na wydrukowanej wersji plakatu. W internetowym zaproszeniu zamieszczona grafika była prawidłowa.

Internauci pytali, jak to możliwe, że doszło do tej sytuacji i czy na pewno to była pomyłka. "Naprawdę głupia pomyłka" - pojawiła się odpowiedź na profilu urzędu miasta. Wytłumaczono również, że plakaty z błędną fotografią zostały usunięcie dzień po wywieszeniu. 

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE