Artur Stopka

Czytelne gesty wymagają odwagi i determinacji

Przy proteście w Sejmie Kościół mógł odegrać rolę mediatora, stworzyć przestrzeń do dialogu.

Bitwa nie tylko o handel w niedzielę

Pokazywaniem większego dobra można przekonać Polaków do zmiany mentalności – twierdzi publicysta

Nie możemy stać z boku

Jednym z efektów braku aktywności Kościoła wobec problemów społecznych może być zanik zapotrzebowania na jego głos w przyszłości – pisze duchowny i publicysta.

Ks. Artur Stopka o zabiciu ks. Jaques'a Hamela w Normandii

Francja, najstarsza córa Kościoła, w XXI wieku daje mu męczenników. Nie odpowiada złem na zło, nienawiścią na nienawiść. Nie kieruje się logiką odwetu – pisze duchowny katolicki.

Egzorcystów zmagania z szatanem

Złemu duchowi należy się zdecydowanie przeciwstawiać. Jednak nikomu poza ustanowionym przez biskupa egzorcystą nie wolno wypowiadać formuł egzorcyzmów.

Stopka: To nie wyprowadzka religii ze szkół

W archidiecezji warmińskiej uczestnictwo w parafialnej katechezie ma być dobrowolne. To będzie ważny sprawdzian, z którego wnioski mogą się przydać całemu Kościołowi w Polsce – pisze katolicki kapłan.

Ksiądz Stopka: Kuszenie Kościoła

Papież Franciszek mówi, że dobry katolik miesza się do polityki i może zostać świętym. Kościół jednak nie może się utożsamiać z żadną partią polityczną. Partyjność jest sprzeczna z katolickością – pisze publicysta.

To nie jest encyklika o ekologii

Przeżywanie wiary chrześcijańskiej tu, na ziemi, nie dokonuje się w oderwaniu od spraw doczesnych – pisze publicysta.

Ks. Artur Stopka: Pięść Franciszka

Słowo, rysunek, obraz, użyte jako narzędzie agresji, poniżania, uderzania w najważniejsze dla kogoś wartości, odzierania z ludzkiej godności, nie są wolne. Dlatego zdarzają się skrajne sytuacje, w których reakcją na takie ich użycie jest nawet pięść (ale niezagrażająca niczyjemu życiu) – pisze duchowny katolicki i publicysta.