Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sport

Życzenia na Abrahama

Stefan Szczepłek
Fotorzepa, Ryszard Waniek Ryszard Waniek
Waldemar Fornalik kończy dziœ 50 lat. Został trenerem reprezentacji kiedy miał 49. Dokładnie tyle samo, co Kazimierz Górski. Czego mu życzyć?
Nie da się cofnšć czasu i już pewnie nigdy reprezentacja Polski nie będzie się składała z zawodników, grajšcych wyłšcznie w polskich klubach. Tak było za kadencji Górskiego, Jacka Gmocha i częœciowo Antoniego Piechniczka. Mieli wszystkich zawodników w zasięgu ręki, mogli przekładać kolejki ligowe i robić dwutygodniowe zgrupowania. On już nie może. Życzę mu więc, żeby polskie kluby były tak silne, aby żaden piłkarz nie myœlał o wyjeŸdzie do zagranicznego. Czyli - znów życzenie nierealne. Nawet reforma ligi może nie pomóc. Skoro tak, to żeby chociaż miał piętnastu zawodników na takim poziomie jak trzech z Borussii. To jest bardziej możliwe, bo talentów w Polsce nie brakuje. Ale nim się spełniš, muszš przejœć pełnš niebezpieczeństw drogę, po której prowadzš ich nie zawsze œwiatli przewodnicy.  Żeby chociaż ci agenci piłkarzy byli uczciwymi fachowcami, myœlšcymi o karierze młodych podopiecznych a nie o swojej kieszeni.
Życzę po prostu Fornalikowi wszystkiego najlepszego. Jako przyzwoitemu człowiekowi z Myœlenic, „gorolowi" z urodzenia, „hanysowi" z charakteru i zamieszkania. Tacy ludzie sš ambitni, honorowi i się nie poddajš. Abraham to na Œlšsku potoczne okreœlenie 50. urodzin. Szczęœliwego Abrahama.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL