Życzenia na Abrahama

aktualizacja: 11.04.2013, 10:06
Stefan Szczepłek
Stefan Szczepłek
Foto: Fotorzepa, Ryszard Waniek Ryszard Waniek

Waldemar Fornalik kończy dziś 50 lat. Został trenerem reprezentacji kiedy miał 49. Dokładnie tyle samo, co Kazimierz Górski. Czego mu życzyć?

Nie da się cofnąć czasu i już pewnie nigdy reprezentacja Polski nie będzie się składała z zawodników, grających wyłącznie w polskich klubach. Tak było za kadencji Górskiego, Jacka Gmocha i częściowo Antoniego Piechniczka.
Mieli wszystkich zawodników w zasięgu ręki, mogli przekładać kolejki ligowe i robić dwutygodniowe zgrupowania. On już nie może. Życzę mu więc, żeby polskie kluby były tak silne, aby żaden piłkarz nie myślał o wyjeździe do zagranicznego. Czyli - znów życzenie nierealne. Nawet reforma ligi może nie pomóc.
Skoro tak, to żeby chociaż miał piętnastu zawodników na takim poziomie jak trzech z Borussii. To jest bardziej możliwe, bo talentów w Polsce nie brakuje. Ale nim się spełnią, muszą przejść pełną niebezpieczeństw drogę, po której prowadzą ich nie zawsze światli przewodnicy.  Żeby chociaż ci agenci piłkarzy byli uczciwymi fachowcami, myślącymi o karierze młodych podopiecznych a nie o swojej kieszeni.
Życzę po prostu Fornalikowi wszystkiego najlepszego. Jako przyzwoitemu człowiekowi z Myślenic, „gorolowi" z urodzenia, „hanysowi" z charakteru i zamieszkania. Tacy ludzie są ambitni, honorowi i się nie poddają.
Abraham to na Śląsku potoczne określenie 50. urodzin. Szczęśliwego Abrahama.
Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE