Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sporty zimowe

Bršz panczenistów. "Długo czekaliśmy na ten medal"

Po ostatniej parze zapanowała euforia. Długo w napięciu czekaliœmy na ten medal - powiedział trener bršzowych medalistów mistrzostw œwiata w łyżwiarstwie szybkim w Soczi Wiesław Kmiecik
Los przydzielił Polakom start z Włochami w pierwszej parze. Nikt z trójki nie wiedział, jak pojadš rywale i że majš szansę na medal. - Liczyliœmy na dobrš pozycję. Medal był w zasięgu ręki. Trzeba było tylko trzymać kciuki. Po nas startowali dobrze dysponowani Kanadyjczycy w parze z Niemcami, Norwegowie z Holendrami oraz Rosjanie z Koreańczykami - relacjonował trener. - Holendrzy wykręcili czas, który zepchnšł nas na drugie miejsce. Patrzyliœmy więc z niepokojem na wynik rywalizacji ostatniej pary - Koreańczyków z gospodarzami przyszłych igrzysk. Po niespełna czterech minutach wszystko było już wiadomo. Koreańczycy awansowali na drugie, a drużynie Rosji, w której zawiódł Lalenkow, przypadło miejsce tuż za podium - powiedział Kmiecik.
Bršz na olimpijskim torze zdobyli: Zbigniew Bródka (UKS Błyskawice Domaniewice) oraz Konrad NiedŸwiedzki i Jan Szymański (LKS Poroniec Poronin).
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL