Festiwal Fantastyki Pyrkon w Poznaniu

aktualizacja: 23.03.2013, 19:30
Festiwal Fantastyki Pyrkon w Poznaniu
Festiwal Fantastyki Pyrkon w Poznaniu
Foto: Fotorzepa, Bartosz Jankowski

Postacie z "Gwiezdnych wojen", wojowie, czarodziejki i "prawdziwy" Jakub Wędrowycz - bohater opowiadań Andrzeja Pilipiuka pojawili się w Poznaniu na Festiwalu Fantastyki Pyrkon. Według jego organizatorów to największa tego typu impreza w kraju

Impreza na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich trwa do niedzieli, w jej trakcie przez trzy dni zaplanowano ponad 500 godzin prelekcji, dyskusji, turniejów, gier i spotkań.

Program tegorocznej edycji obejmuje ponad tysiąc wydarzeń. W targowych halach odbywają się turnieje gier, można też nabyć stroje, gry, gadżety, komiksy i książki. Na zaproszenie organizatorów przybyło kilkudziesięciu gości specjalnych, autorów fantastyki z Polski i zagranicy. W sobotę na imprezie był m.in. autor horrorów Graham Masterton, twórca gier John Wick oraz czeski pisarz fantasy i science fiction, znany w Polsce dzięki przygodom Koniasza Miroslav Zamboch.Jak powiedział rzecznik festiwalu Jakub Orłowski, głównym celem Pyrkonu jest propagowanie fantastyki literackiej, komiksowej, filmowej oraz gier: komputerowych, fabularnych (RPG), planszowych, karcianych i bitewnych. Równie istotnym celem jest integracja fanów i twórców fantastyki.- Pyrkon jest od lat największym festiwalem fantastyki w kraju. W ubiegłym roku odwiedziło nas 6,5 tys. uczestników, tym razem, do sobotniego popołudnia było ich już 11 tys. W tym roku mamy zdecydowanie więcej osób, które postanowiły przygotować i zaprezentować tutaj swoje stroje. Z przebraniem się na Pyrkon wiąże się pewien rodzaj prestiżu. Przygotowanie strojów trwa mnóstwo czasu i często sporo kosztuje - powiedział.

Żródło:

POLECAMY

KOMENTARZE