Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Teatr

Przecież nie mogę tu zostać

materiały prasowe
Fundacja Strefa WolnoSłowa zaprasza dzisiaj, 20 marca, o godz. 20.00 do Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie na premierę spektaklu "Przecież nie mogę tu zostać"
Przedstawienie fundacji Strefa Wolnosłowa „Przecież nie mogę tu zostać" docieka przyczyn migracji na podstawie osobistych historii cudzoziemców mieszkajšcych w Polsce. Twórcy zadajš pytania: Dlaczego ludzie opuszczajš swoje ojczyzny? Czy wyjazd z kraju to sprzeciw wobec społecznego porzšdku, władzy i ekonomicznej sytuacji? Sztuka jest refleksjš nad współczesnš migracjš poprzez pryzmat indywidualnych historii uczestników warsztatów oraz historii i wydarzeń w ich krajach. W pracy warsztatowej i tworzeniu dramaturgii wzięli udział Polacy i cudzoziemcy mieszkajšcy w Warszawie, m.in. z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Turcji, Iranu, Niemiec, Rumunii, Maroka, Izraela. Kolejny spektakl "Przecież nie mogę tu zostać" odbędzie się 22 marca o godz. 20 w Studio Teatralnym "KOŁO"
"Przecież nie mogę tu zostać" dramaturgia: Tomasz Gromadka reżyseria: Alicja Borkowska występujš: Salar Farsi, Dima Fedorenko, Małgorzata Hawryluk, Thomas Hildenbrand, Joanna Jaworska, Artem Kozlov, Eva Orlov, Vladymyr Pigur, Svitlana Popiv, Hanna Strzałkowska, Vasile Trandafir, Marina Tsedronska, Abdellah Yamani, Ibrahim Yilmaz. Spektakl fundacji Strefa WolnoSłowa zrealizowany we współpracy z Fundacjš Rozwoju Oprócz Granic. Szczegóły na Facebooku
ródło: materiały prasowe

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL