Przecież nie mogę tu zostać

aktualizacja: 20.03.2013, 10:22
Foto: materiały prasowe

Fundacja Strefa WolnoSłowa zaprasza dzisiaj, 20 marca, o godz. 20.00 do Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie na premierę spektaklu "Przecież nie mogę tu zostać"

Przedstawienie fundacji Strefa Wolnosłowa „Przecież nie mogę tu zostać" docieka przyczyn migracji na podstawie osobistych historii cudzoziemców mieszkających w Polsce. Twórcy zadają pytania: Dlaczego ludzie opuszczają swoje ojczyzny? Czy wyjazd z kraju to sprzeciw wobec społecznego porządku, władzy i ekonomicznej sytuacji?
Sztuka jest refleksją nad współczesną migracją poprzez pryzmat indywidualnych historii uczestników warsztatów oraz historii i wydarzeń w ich krajach. W pracy warsztatowej i tworzeniu dramaturgii wzięli udział Polacy i cudzoziemcy mieszkający w Warszawie, m.in. z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Turcji, Iranu, Niemiec, Rumunii, Maroka, Izraela.
Kolejny spektakl "Przecież nie mogę tu zostać" odbędzie się 22 marca o godz. 20 w Studio Teatralnym "KOŁO"
"Przecież nie mogę tu zostać"
dramaturgia: Tomasz Gromadka
reżyseria: Alicja Borkowska
występują:
Salar Farsi, Dima Fedorenko, Małgorzata Hawryluk, Thomas Hildenbrand, Joanna Jaworska, Artem Kozlov, Eva Orlov, Vladymyr Pigur, Svitlana Popiv, Hanna Strzałkowska, Vasile Trandafir, Marina Tsedronska, Abdellah Yamani, Ibrahim Yilmaz.
Spektakl fundacji Strefa WolnoSłowa zrealizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Oprócz Granic.
Szczegóły na Facebooku
KOMENTARZ DNIA
Żródło: materiały prasowe

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE