To kobiety angażują firmy w społeczne działania

aktualizacja: 08.03.2013, 14:46

50 kobiet, które mają w Polsce największy wpływ na zaangażowanie firm w społeczne działania takie np. jak ochrona środowiska, znalazło się na Liście Kobiet Polskiego CSR-u.

CSR to skrót od angielskiej nazwy corporate social responsibility, która oznacza zaangażowanie firm w takie m.in. dziedziny jak: ochrona środowiska naturalnego, dbałość o dobre relacje ze społecznością lokalną, w której firma funkcjonuje  czy też spełnianie oczekiwań pracowników. Jednym z takich oczekiwań jest właściwe zarządzanie czasem pracy kobiet, które wychowują małe dzieci.
- Na liście znalazły się ekspertki, menedżerki i prezeski na co dzień związane z tematem z CSR. Oceniając ostatnie lata rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce, widać ogromną rolę kobiet. Są obecne we wszystkich sektorach i branżach i w sposób widoczny przyczyniają się do rozwoju odpowiedzialności biznesu w naszym kraju – mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które ogłosiło listę. Wyróżnione panie zajmują się również edukacją na temat CSR, prowadząc konferencje, zajęcia dla studentów czy też szkolenia dla firm.
Na pierwszej Liście Kobiet Polskiego CSR-u 24 panie reprezentuje biznes, 10 organizacje pozarządowe, 6 środowisko akademickie. Jest także 5 przedstawicielek instytucji publicznych i administracji publicznej, 2 dziennikarki, 2 przedstawicielki związków pracodawców oraz reprezentantka związków zawodowych.
Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE