"Uczciwi inaczej" - oświadczenie Grzegorza Hajdarowicza

aktualizacja: 06.03.2013, 10:47
Foto: ROL
Nie rozumiem, dlaczego Panowie Karnowscy, zamiast zdać się na własną inteligencję, nie wymyślili dla swojej gazety jakiegokolwiek nośnego i medialnego tytułu lecz posłużyli się tytułami będącymi własnością wydawnictwa, w którym pracowali.
Już 22 listopada 2012 roku wysłaliśmy pismo do wydawnictwa Fratria uprzedzając wydawcę, że wydawanie gazety o tytule łudząco podobnym do "W sieci opinii" może naruszyć interesy naszego wydawnictwa. 27 listopada 2012 roku spółka Fratria przysłała nam odpowiedź, co oznacza, że od tego czasu miała możliwość znaleźć własny tytuł, a nie posługiwać się cudzą własnością intelektualną.
Pomimo wyroku sądu, Fratria po ponad trzech miesiącach zamiast szanować prawo zamierza je ominąć, posługując się tytułem „Sieci". W żadnym państwie prawa, na szczęście również w Polsce, kradzież praw intelektualnych nie może być bezkarna. Nie można produkować Roleksików, Coca Colki ani e-padów. Tworzenie nazw łudząco podobnych do istniejących to zwykła kradzież. Taka sama, jak kradzież zegarka lub samochodu.
Dodawanie do tego ideologii walki pod sztandarami wolności mediów jest po prostu obrzydliwe.
Pomimo tego jako przedsiębiorca życzę wszystkim wydawcom sukcesów. Panom Karnowskim radzę jednak, by szanowali cudzą własność. Informuję ich również, że w związku z kolejnymi insynuacjami z ich strony mającymi na celu obniżyć moją budowaną przez lata wiarygodność, mogą się spodziewać z mojej strony kolejnych procesów o ochronę dóbr osobistych.
Do poziomu inwektyw stosowanych przez Karnowskiego zniżać się nie zamierzam. Za to przypomnę tylko, że pomysł jak i realizacja "W sieci opinii" powstała w spółce Presspublica w czasie gdy jej współpracownikami byli między innymi Panowie Karnowscy. Znali więc zarówno tytuł, jak i założenia programowe.
Apeluję do sponsora projektu Pana Grzegorza Biereckiego, Prezesa SKOK, senatora Prawa i Sprawiedliwości, aby przekonał swoich współpracowników do przestrzegania prawa własności i respektowania praw do znaku.
Pragnę Panom z Fratrii przypomnieć 7. przykazanie – „Nie kradnij".
Grzegorz Hajdarowicz
Komentarz dnia
Żródło: Gremi Media, Sp. z o. o.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE