Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rpkom

Windows Phone silny na polskim rynku

Odsetek Polaków kupujšcych smartfony z systemem Microsoftu jest najwyższy na œwiecie. Mamy też najbardziej aktywnych programistów piszšcych aplikacje dla tego systemu
- Udział Windows Phone w polskim rynku smartfonów wynosi aż 16,3 proc. – powiedział Marc Toumelin, szef regionalny działu Windows Phone w Microsofcie, podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Sprawdziliœmy: to najwyższy odsetek na œwiecie. – Tak duża popularnoœć tej platformy w waszym kraju wynika przede wszystkim z tradycyjnego przywišzania Polaków do marki telefonów Nokia, dzięki czemu producent ten osišga bardzo dobrš sprzedaż swoich modeli Lumia, wyposażonych w system Microsoftu. - Największš popularnoœciš wœród telefonów z systemem Windows Phone cieszył się w ubiegłym roku w Polsce i w całej Europie Œrodkowo – Wschodniej model Nokia Lumia 610 – powiedział Toumelin. - To nieco tańszy model niż flagowy wówczas telefon Nokia Lumia 800, ale niewiele mu ustępujšcy pod względem technicznym. A Polska jest rynkiem bardzo wrażliwym na ceny. - W ubiegłym roku w Polsce najlepiej sprzedawała się najprostsza Lumia 610, a nie najdroższa Lumia 900 – potwierdza Marek Kujda, analityk IDC.
Dobra sprzedaż Lumii w naszym kraju to również zasługa agresywnej polityki promowania tych modeli przez Nokię, dzięki czemu operatorzy mogli je oferować wraz z abonamentem nawet za symbolicznš złotówkę. Polska wyróżnia się również jako kraj, w którym powstaje najwięcej aplikacji dedykowanych urzšdzeniom z systemem Windows Phone. - W globalnym sklepie Windows Phone jest obecnie 130 tys.  aplikacji. Aż 10 proc. z nich zostało stworzonych w Europie Œrodkowo – Wschodniej – twierdzi Toumelin, dodajšc, że w naszym regionie jest 15 tys. deweloperów piszšcych programy dla Windows Phone. – W tej grupie najaktywniejsi sš Polacy, którzy tworzš aż 250 aplikacji miesięcznie. Window Phone, stworzony przez Microsoft system operacyjny dla smartfonów i tabletów, od ponad dwóch lat mozolnie przebija się na bardzo konkurencyjnym rynku oprogramowania mobilnego. Według globalnych danych firmy Gartner w czwartym kwartale 2012 roku udział tej platformy w rynku smartfonów sięgał 3 proc. To jednak nie dotyczy Europy Œrodkowo – Wschodniej i Polski w szczególnoœci. W naszym regionie aż 7,8 proc. smartfonów wyposażonych jest w system Windows Phone. W naszym kraju – ponad dwukrotnie więcej.
ródło: rpkom.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL