Daleka jest droga do Rio

aktualizacja: 07.02.2013, 13:53
Daleka jest droga do Rio
Daleka jest droga do Rio
Foto: Fotorzepa, Piotr Nowak now Piotr Nowak
"Rzeczpospolita": Pierwsza reprezentacja Polski walczy w eliminacjach do mistrzostw świata. Młodzieżowa zacznie wkrótce walkę o igrzyska olimpijskie. Obydwa turnieje odbędą się w Brazylii. Jakie szanse ma pańska drużyna?

Marcin Dorna, trener piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 21: Szczerze mówiąc - nie wiem. Droga na igrzyska jest daleka nie tylko w sensie geograficznym i prowadzi przez mistrzostwa Europy. Najpierw trzeba się znaleźć w finałach tej imprezy a następnie zdobyć na niej medal złoty, srebrny lub brązowy. Na turnieju olimpijskim Europa ma tylko trzy miejsca. Kogo musimy pokonać?31 stycznia odbyło się w Nyon losowanie grup mistrzostw Europy. Trafiliśmy na Szwecję, Grecję, Turcję i Maltę. Mogliśmy lepiej, ale gorzej też. Nasza reprezentacja młodzieżowa zajmuje w rankingu 35 miejsce w Europie. Byliśmy losowani z czwartego koszyka, a było ich pięć. To już coś mówi o naszej pozycji.I załamuje pan ręce? W ubiegłym roku prowadził pan reprezentację do lat 17, która zajęła miejsce na podium mistrzostw Europy. Wtedy też nie dawano panu wielu szans.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE