Daleka jest droga do Rio
aktualizacja: 07.02.2013, 13:53

"Rzeczpospolita": Pierwsza reprezentacja Polski walczy w eliminacjach do mistrzostw świata. Młodzieżowa zacznie wkrótce walkę o igrzyska olimpijskie. Obydwa turnieje odbędą się w Brazylii. Jakie szanse ma pańska drużyna? Marcin Dorna, trener piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 21: Szczerze mówiąc - nie wiem. Droga na igrzyska jest daleka nie tylko w sensie geograficznym i prowadzi przez mistrzostwa Europy. Najpierw trzeba się znaleźć w finałach tej imprezy a następnie zdobyć na niej medal złoty, srebrny lub brązowy. Na turnieju olimpijskim Europa ma tylko trzy miejsca. Kogo musimy pokonać? 31 stycznia odbyło się w Nyon losowanie grup mistrzostw Europy. Trafiliśmy na Szwecję, Grecję, Turcję i Maltę. Mogliśmy lepiej, ale gorzej też. Nasza reprezentacja młodzieżowa zajmuje w rankingu 35 miejsce w Europie. Byliśmy losowani z czwartego koszyka, a było ich pięć. To już coś mówi o naszej pozycji. I załamuje pan ręce? W ubiegłym roku prowadził pan reprezentację do lat 17, która zajęła miejsce na podium mistrzostw Europy. Wtedy też nie dawano panu wielu szans.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja

Banner

POLECAMY

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
08.02.2016
3 Legia bez wizji

KOMENTARZE

Komentarz dnia

Stankiewicz: Komisja Wenecka nie jest interesująca dla rządu