SOSEScript: API/Gemius/script.php5 failed executing with the following error: Error on line 188 position 1: Call to a member function xpath() on a non-object

Mimo masakr. W USA coraz więcej chętnych na broń

aktualizacja: 03.01.2013, 11:49
Mimo masakr. W USA coraz więcej chętnych na broń
Mimo masakr. W USA coraz więcej chętnych na broń
Foto: AFP

W Ameryce bardzo wzrosła sprzedaż broni. I to w czasie, gdy doszło do największej w historii masakry w szkole podstawowej

Producenci i sprzedawcy broni strzeleckiej w Ameryce mogą zacierać ręce. Zakończony rok był dla nich rekordowy. A najbardziej rekordowy był grudzień 2012, który zapisał się jako wyjątkowo tragiczny.

14 grudnia dwudziestolatek uzbrojony w cztery sztuki broni, w tym karabinek automatyczny, wkroczył do szkoły podstawowej w Newtown w stanie Connecticut i wymordował dwadzieścioro małych dzieci i sześć osób dorosłych. Przyczyn tych wielkich militarnych zakupów może być kilka, sugerują eksperci. Przede wszystkim - niektórzy robią zapasy, bo obawiają się, że po ostatnich masakrach prawo do posiadania broni zostanie zaostrzone. Debata na ten temat dawno nie była tak gorąca i zapewne nie zakończy się na niczym, bo zmiany zapowiedział prezydent Barack Obama, prawdopodobnie ograniczą dostęp do broni półautomatycznej.Po drugie - również z powodu nagłośnionych przypadków krwawych strzelanin część Amerykanów, dotąd stroniących od broni, chce się jednak przygotować do samoobrony. Po trzecie - w grudniu broń chętnie kupowano jako prezenty świąteczne.O wzroście zainteresowania bronią w USA napisała agencja Reuters, powołując się na świeże dane Federalnego Biura Śledczego (FBI). Nie ma w nim mowy, ile sztuk broni Amerykanie kupili, bo takich statystyk FBI nie prowadzi. Zainteresowanie kupnem broni mierzy się ilością wniosków o potwierdzenie czystej kartoteki ewentualnych nabywców (background check).
KOMENTARZ DNIA

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE