Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Œwiat

Polski ambasador tańczy Gangnam Style

ROL
Ambasador Tadeusz Chomicki wraz z pracownicami placówki tańczy w wideoklipie do bijšcego rekordy popularnoœci na całym œwiecie przeboju koreańskiego rapera PSY "Gangnam Style".
Kierownik wydziału kultury ambasady RP w Pekinie Maciej Gaca powiedział, że Tadeusz Chomicki wykorzystujšc nowš technologię chce budować "pozytywny wizerunek Polski". Przypomina, że kraje Azji Wschodniej, w tym przede wszystkim Chiny, sš ważnym rynkiem rozwoju najnowszych technologii elektronicznych i interaktywnych. Zdaniem Macieja Gacy, "dotarcie do odbiorców za poœrednictwem tych mediów jest jednym z kluczowych zadań w budowaniu pozytywnego wizerunku Polski w Chinach". Tak tez tłumaczy występ ambasadora MSZ: - Polski ambasador w Pekinie tańczšcy Gangnam Style to element promocji kraju. Ambasada RP w Pekinie dodaje, że teledysk został umieszczony na największym portalu internetowym w Chinach, który ma ponad 200 milionów odbiorców - v.cc.com. Maciej Gaca twierdzi, że na podobny teledysk zdecydowali się również prezydent Stanów Zjednoczonych oraz minister edukacji Korei Południowej. W wideoklipie ambasador Tadeusz Chomicki w garniturze i okularach przeciwsłonecznych a la "Ojciec chrzestny" odgrywa jednš z głównych ról. Towarzyszš mu Li Houlin - założyciel firmy "Hiersun" zajmujšcej się handlem biżuteriš diamentowš oraz Pan Jie Ke z klubu biznesowego Be My Guest.
W nagranie, które częœciowo zrealizowano też na terenie polskiej placówki, zaangażowanych zostało kilkudziesięciu statystów. Gangnam Style tańczš przebrane w łowickie stroje pracownice ambasady. Gangnam Style tańczy też sam ambasador, miedzy innymi w klubie polo i w stajniach. Nagranie obejrzało w cišgu doby ponad 40 tysięcy osób. Obejrzyj klip: Ÿródło: v.cc.com
ródło: Polskie Radio

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL