Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Œwiat

Gwiazdy YouTube'a z białoruskiej wsi

youtube
Brat i siostra z białoruskiej wsi w obwodzie brzeskim, oboje emeryci, nie majšnawet komputera, a stali się gwiazdami internetu za sprawš wrzuconych na YouTube filmików, naktórych œpiewajš piosenki przy akompaniamencie harmonii.
Teraz ich wielbiciele zbierajš fundusze na zakup komputera, w którym mogliby zobaczyć sami siebie na filmach z rodzinnego spotkania, nakręconych przez ich kuzynkę. Walera (imię męskie) i Sofia, nazywana przez wszystkich Zojš, majš dorosłe dzieci, ale rozstali się ze swoimi partnerami i teraz mieszkajš razem. Na YouTube można posłuchać, jak œpiewajš na głosy kilka piosenek ludowych oraz napisanych przez siebie. Największy zachwyt internautów wzbudził jednak ich "cover" utworu rosyjskiej piosenkarki Jeleny Wajengi "Palę", w którym Zoja zdaje się wyœpiewywać całš duszę. - Piszemy z bratem piosenki. Czasem kładę się spać i w œrodku nocy przychodzš mi do głowy wiersze. Krzyczę do Walery: "Szybko dawaj harmonię i pisz muzykę!" - opowiedziała Zoja dziennikowi "Komsomolskaja Prawda w Biełorussii".
Walera i Zoja zamieszkali osobno jako dzieci, gdy umarła im matka. 10-letniš wówczas Zoję oddano pod opiekę ciotce, a Walera trafił póŸniej z żonš do Rosji. Walera opowiada, że zamieszkał z siostrš 8 lat temu, gdy zobaczył jš po raz pierwszy od 20 lat. "Przyjechałem na Białoruœ, poszedłem do obory, a tam deski na trumnę. Zosieńka już się zbierała do grobu i wszystko przygotowała. Zakopała nawet 50 litrów samogonu w ogrodzie dla tych, którzy będš jš wspominać. Jak się dowiedziałem, powiedziałem jej, że za wczeœnie na œmierć. Z desek zrobiłem nowe ogrodzenie, a samogon sami wypiliœmy w trzy miesišce" - opowiada. "Od tego czasu nasz dom zaczšł zapełniać się goœćmi i muzykš. Zapraszajš nas na wszystkie imprezy" - mówi Walera. Raz na dwa tygodnie rodzeństwo organizuje koncerty u siebie. "Trzeba przecież jakoœ dać upust emocjom!" - tłumaczy Zoja. Nagrań Zoi i Walery na YouTube'ie wysłuchało już około 600 tys. internautów, nie tylko z Białorusi i Rosji, ale też Hiszpanii, Francji, Niemiec, a nawet USA. W komentarzach piszš, że białoruscy estradowcy od nich powinni się nauczyć, jak œpiewać duszš i że to ich prezydent Alaksander Łukaszenko powinien wysłać na konkurs Eurowizji. Posłuchaj, jak  Walera i Zoja œpiewajš "Palę" Jeleny Wajengi
Ÿródło: youtube
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL