Teatr Ateneum zaprasza na Białą lokomotywę

aktualizacja: 23.11.2012, 08:17
Foto: materiały prasowe

Teatr Ateneum zaprasza 26 listopada o godzinie 19.00 na spektakl „Biała lokomotywa" z tekstami Edwarda Stachury i muzyką Jerzego Satanowskiego. Dla naszych czytelników mamy bilety

Szczegóły konkursu
„Biała lokomotywa" to poetycko-muzyczny spektakl i rozpisana na głosy męska opowieść wzbogacona o bezcenną korespondencję Edwarda Stachury do Jerzego Satanowskiego: listy i kartki pocztowe z podróży. Wszystko to w oprawie obrazów Maksymiliana Novàka-Zemplińskiego.
W 2012 roku przypada dokładnie 75. rocznica urodzin przedwcześnie i tragicznie zmarłego poety. Koncert przypomni postać tego wybitnego kontestatora, liryka i wędrowca przez życie.
Na scenie pojawi się sam Jerzy Satanowski oraz wybitni aktorzy: Zbigniew Zamachowski, Piotr Machalica Jacek Bończyk, Wojciech Brzeziński Mirosław Czyżykiewicz, Jan Janga Tomaszewski
Zagra zespół Kameleon Septet z gościnnym udziałem Sebastiana Aleksandrowicza i Grzegorza Lalka.
„BIAŁA LOKOMOTYWA"
teksty: Edward Stachura muzyka: Jerzy Satanowski
pomysł i reżyseria - Jerzy Satanowski
KOMENTARZ DNIA
Żródło: materiały prasowe

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE