Kultura

Kielce: Konkurs Życie jest piękne

materiały prasowe
Rekordową liczbę zgłoszeń - aż 1532 zdjęć - miała tegoroczna edycja ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "Życie jest piękne"
Jury wyłoniło dzisiaj 12 laureatów, których prace przez rok będą ozdabiać m.in. jeden z największych gmachów w Kielcach.
Na szósty już konkurs "Życie jest piękne", organizowany przez Kieleckie Centrum Kultury, wpłynęły prace z całej Polski, a także z Belgii, Niemiec i Francji - nadesłane przez ponad 370 autorów. Jury wybrało w poniedziałek najlepszych 12, które zdjęcia ozdobią kolekcjonerski kalendarz i budynek KCK w formie wielkoformatowych, podświetlonych grafik. - Tegoroczny poziom konkursu był dość wysoki, zwróciliśmy uwagę na prace kilku autorów. Kiedy wyłoniliśmy 24 finałowe zdjęcia i zweryfikowano nazwiska okazało się, że powtarzają się prace co najmniej trzech osób, które komisja wybrała jednogłośnie. Były na wysokim poziomie artystycznym i faktycznie przedstawiały radość życia w bardzo przekonujący sposób. Niestety, zgodnie z regulaminem jeden autor mógł otrzymać jedną nagrodę lub wyróżnienie - powiedział prezes Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików Andrzej Borys.
Ostatecznie jury wyłoniło zwycięzców, którymi po rozkodowaniu prac okazali się: Barbara Domańska, Artur Wysocki, Sławomir Przerwa, Ewelina Dziekan (otrzymała dodatkowo medal Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF), Agnieszka Malińska, Jakub Ochnio, Justyna Dziedzic-Karpeta, Grzegorz Jezierski, Justyna Zalewska, Tomasz Jodłowski, Leszek Górski i Bartosz Paliga. W grudniu KCK wyda kolekcjonerski kalendarz ozdobiony przez fotografie ich autorstwa. Dodatkowo dzięki inicjatywie Związku Polskich Artystów Fotografików prace przez cały przyszły rok będą wędrować po różnych galeriach w całym kraju. "Życie jest piękne" to Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny, którego organizatorem jest Kieleckie Centrum Kultury, a patronem Związek Polskich Artystów Fotografików. Zdjęcia mają dowolną tematykę - są to portrety, zdjęcia sytuacyjne, pejzaże. Ich wspólnym celem jest ukazanie piękna zatrzymane w kadrze. Co roku 12 finałowych prac jest ilustracją kolekcjonerskiego kalendarza i gmachu KCK. Prace są także prezentowane na wystawach organizowanych przez ZPAF.
Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL