Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sšdownictwo

Małgorzata Handzlik podejrzana o wyłudzenie

Małgorzata Handzlik
Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Małgorzata Handzlik zawiesiła członkostwo w PO i zrezygnowała z funkcji skarbnika w delegacji PO-PSL do Parlamentu Europejskiego. Wczeœniej prokuratura wystšpiła o odebranie jej immunitetu
Jeszcze w lipcu zastępca prokuratora generalnego podpisał odpowiedni wniosek do szefa PE Martina Schulza - poinformował Maciej Kujawski z biura prasowego Prokuratury Generalnej. Wtedy nikt nie informował o sprawie, którš dziœ ujawnił RMF FM. Według ustaleń dziennikarki stacji Handzlik podejrzana jest o wyłudzenie pieniędzy z kasy Parlamentu Europejskiego. Warszawska prokuratura wszczęła œledztwo po informacji przekazanej przez unijnš instytucję kontrolnš. Eurodeputowana miała pobrać pienišdze na kurs językowy, na którym się nie pojawiła.
Szefowa wydziału warszawskiej prokuratury do spraw przestępczoœci gospodarczej prokurator Katarzyna Jakacka nie chciała podać żadnych szczegółów postępowania. - Zdecydował całokształt materiału dowodowego - powiedziała P. Ujawniła, że zarzut usiłowania wyłudzenia postawiono już asystentowi europosłanki. Bez uchylenia immunitetu europosłowi nie można postawić formalnego zarzutu. Wniosek w tej sprawie trafił już do Brukseli, ale musi poczekać na rozpatrzenie. Informację o działaniach prokuratury potwierdził szef delegacji PO-PSL w europarlamencie Jacek Protasiewicz. - Szczegółów sprawy nie znam - przyznał w rozmowie z RMF FM. Rp.pl nie udało się skontaktować z dyrektor biura eurodeputowanej. Jej komórka jest wyłšczona. Handzlik jest od dwóch kadencji posłankš do Parlamentu Europejskiego, wybranš z województwa œlšskiego z listy PO.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL