Składka do OFE wzrośnie w 2013 r.

aktualizacja: 05.09.2012, 14:29
Jacek Rostowski, minister finansów
Jacek Rostowski, minister finansów
Foto: Fotorzepa, Radek Paterski Radek Paterski

Budżet nie zakłada żadnych zmian we wzroście składki do OFE - powiedział Jacek Rostowski, minister finansów, na środowej konferencji prasowej w środę

Zgodnie z obowiązującym prawem składka do OFE powinna wzrosnąć w przyszłym roku. Z obecnych 2,3 do 2,8 proc. Część ekonomistów podkreślała, że w trudnej sytuacji rząd może zdecydować się na niepodnoszenie składki. W środę Jacek Rostowski, minister finansów, powiedział, że budżet nie zakłada żadnych zmian we wzroście składki do OFE.
Wcześniej także Jan Krzysztof Bielecki, szef Rady Gospodarczej przy Premierze, mówił w rozmowie z "Rz", że o kwestii zmian w OFE nie było dyskusji na posiedzeniu Rady.
- Teraz przed nami przegląd funkcjonowania ustawy zmieniającej wielkość transferów do funduszy emerytalnych - dodał Jan Krzysztof Bielecki.
W przyszłym roku, dwa lata po obniżeniu składki do OFE (pierwotna jej wysokość to 7,3 proc.) ma odbyć się przegląd prawa dotyczącego OFE.
 
Jak się zmienia wysokość składki przekazywanej do OFE
Wysokość obowiązkowo odprawdzanej składki emerytalnej, jako procent pensji brutto
 
 
* ostatnia składka za kwietcień wysokości 7,3 proc. wpłynie w maju, od czerwca będzie to już 2,3 proc., Źródło: informacje własne
 
Przypominamy, że w serwisie www.MojaEmerytura.rp.pl trwa sonda na temat tego, czy zgodzilibyśmy się na jakieś zmiany w OFE, gdyby sytuacja polskiego budżetu była zła. Zapraszamy do głosowania.

POLECAMY

KOMENTARZE