Świat

Dla 86 proc. młodych Amerykanów małżeństwo jest na całe życie

Według sondażu większość z młodych Amerykanów uznaje, że małżeństwo powinno być na całe życie
Jak wynika z badań uniwersytetu Clarka w Worcester  86 proc. ankietowanych oczekuje, że ich związki małżeńskie przetrwają całe życie. Młodzi składają deklaracje, mimo że w rzeczywistości rozpada się połowa małżeństw.
Sondaże opublikowane przez uczelnię w stanie Massachusetts wskazuje też, że 57 proc. Amerykanów w wieku 18-29 lat uważa, że relacje seksualne, którym nie towarzyszy zaangażowanie emocjonalne są czymś niewłaściwym. 73 proc. z 1029 ankietowanych sądzi, iż przed decyzją o dzieciach pary powinny się pobrać. Za to 61 proc. jest gotowych zrezygnować z niektórych aspiracji zawodowych w zamian za udane życie rodzinne. Deklarują tak zarówno młode kobiety jak i mężczyźni.
Wyniki pokazują, że choć tradycyjnie to kobiety są skłonne do poświęceń na rzecz rodziny, to sytuacja zmienia się wraz z równiejszym podziałem obowiązków w rodzinie - komentuje profesor psychologii uniwersytetu Clarka Jeffrey Jensen Arnett, który kierował badaniem. - Młodzi dorastają ze świadomością, że połowa małżeństw kończy się rozwodem.  Prawie wszyscy mają jednak nadzieję, że znajdą się w tej drugiej, lepszej połowie - dodaje.
Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL