Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kultura

22. edycja festiwalu Blues nad Bobrem

materiały prasowe
Od warsztatów gry na różnych instrumentach rozpoczęła się na Zamku Kliczków niedaleko Bolesławca 22. edycja festiwalu Blues nad Bobrem.
W trakcie imprezy wystšpiš polskie gwiazdy tego gatunku muzyki oraz młode zespoły.W warsztatach bierze udział 140 osób. Zajęcia prowadzone przez znanych muzyków bluesowych zostały podzielone na kilka sekcji. Uczestnicy mogš uczyć się: gry na gitarze, basie, perkusji, instrumentach klawiszowych, harmonijce oraz doskonalić umiejętnoœci wokalne. Zorganizowano również warsztaty fotograficzne. Oprócz wykładów i ćwiczeń w ramach warsztatów odbywajš się jam session. Opiekunami tegorocznej edycji warsztatów sš Krystyna Prońko, Marek Napiórkowski, Marek Radula, Paweł Serafiński oraz Wojciech Pilichowski. I to właœnie z udziałem tych m.in. muzyków odbędzie się pierwszy koncert tegorocznej edycji, który zaplanowano na pištek w Teatrze Starym w Bolesławcu. Z kolei w sobotę w ramach festiwalu na Zamku Kliczków odbędzie się przeglšd zespołów bluesowych. Gwiazdš wieczoru ma być Magda Piskorczyk - artystka nominowanej do Nagrody Fryderyk 2012 w kategorii Bluesowy Album Roku za płyty "Mahalia" i "Afro Groove".
W tym roku do udziału w przeglšdzie zakwalifikowało się osiem kapel, z 37 zgłoszonych. Przeglšd od 2007 r. nosi imię Tadeusza Nalepy i jest jedynym w Polsce konkursem, w którym obowišzkowe jest wykonanie utworu z repertuaru tego artysty. Jego zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokoœci 4 tys. zł. Stałym elementem festiwalu jest Msza bluesowa, czyli liturgia gromadzšca muzyków i uczestników festiwalu, z bogatš oprawš muzycznš. Festiwal zakończy się 14 sierpnia koncertem finałowym, na którym wystšpi m.in. zespół Jarosława Œmietany z udziałem Wojciecha Karolaka oraz australijskiego wokalisty i saksofonisty Billa Neala.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL