Warmia i Mazury po nawałnicach

aktualizacja: 29.07.2012, 18:47
Warmia i Mazury po nawałnicach
Warmia i Mazury po nawałnicach
Foto: PAP/serwis codzienny

Skutki nawałnic, które przeszły nad Warmią i Mazurami to dwoje dzieci rannych, zniszczone budynki, przewrócone albo zatopione jachty na jeziorach, powalone drzewa i zerwane linie energetyczne

Służby kryzysowe wojewodów: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego udzielają pomocy poszkodowanym podczas nagłych burz i nawałnic, które przeszły nad kilkoma miejscowościami w tych województwach. W miejscowościach dotkniętych kataklizmem trwa usuwanie szkód. Służby kryzysowe szacują szkody.

Organizator odwołał wieczorny koncert Pikniku Country w Mrągowie, ponieważ gwałtowna burza zniszczyła scenę, oświetlenie i nagłośnienie. Według strażaków drogi tarasuje 100 drzew powalonych przez wichurę; w Łapkach koło Giżycka upadające drzewo zerwało linię energetyczną.Dwoje dzieci zostało rannych w Ełku, gdy spadł na nie złamany przez wichurę konar drzewa. Dzieci, które wracały z matką z plaży, trafiły do szpitala.W wyniku nawałnicy na mazurskich jeziorach wywróciło się dziewięć jachtów, cztery z nich zatonęły, 30 żeglarzy ratownicy wyciągnęli z wody. Jak poinformował Jarosław Sroka z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, jedna osoba ranna i w szoku trafiła do szpitala.
KOMENTARZ DNIA

Żródło:

POLECAMY

KOMENTARZE