Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Warmia i Mazury po nawałnicach

PAP/serwis codzienny
Skutki nawałnic, które przeszły nad Warmiš i Mazurami to dwoje dzieci rannych, zniszczone budynki, przewrócone albo zatopione jachty na jeziorach, powalone drzewa i zerwane linie energetyczne
Służby kryzysowe wojewodów: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego udzielajš pomocy poszkodowanym podczas nagłych burz i nawałnic, które przeszły nad kilkoma miejscowoœciami w tych województwach. W miejscowoœciach dotkniętych kataklizmem trwa usuwanie szkód. Służby kryzysowe szacujš szkody. Organizator odwołał wieczorny koncert Pikniku Country w Mršgowie, ponieważ gwałtowna burza zniszczyła scenę, oœwietlenie i nagłoœnienie. Według strażaków drogi tarasuje 100 drzew powalonych przez wichurę; w Łapkach koło Giżycka upadajšce drzewo zerwało linię energetycznš.
Dwoje dzieci zostało rannych w Ełku, gdy spadł na nie złamany przez wichurę konar drzewa. Dzieci, które wracały z matkš z plaży, trafiły do szpitala. W wyniku nawałnicy na mazurskich jeziorach wywróciło się dziewięć jachtów, cztery z nich zatonęły, 30 żeglarzy ratownicy wycišgnęli z wody. Jak poinformował Jarosław Sroka z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, jedna osoba ranna i w szoku trafiła do szpitala. Nawałnica, w której siła wiatru wynosiła 10 w skali Beauforta, przeszła przez jeziora Nidzkie, Mikołajskie, Niegocin, Œniardwy, Kisajno, Dargin i Mamry. Pierwsze zgłoszenie o wywrotce ratownicy dostali o godz. 14.29. Akcja ratownicza trwała ponad 2 godziny. Jak podkreœlił Sroka, w wyniku burzy kilka jachtów zostało tak uszkodzonych, że sternicy nie mogš się nimi dostać do brzegu; trwa holowanie łódek.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL