David Guetta zagra w Kołobrzegu

aktualizacja: 24.07.2012, 12:48
David Guetta – nowy król pop. Francuski didżej wydał na początku lipca...
David Guetta – nowy król pop. Francuski didżej wydał na początku lipca nowy album „F... Me, Im Famous”
Foto: AFP

Gwiazdy klubowe zarabiają już 1 mln dolarów za show. David Guetta zagra w sobotę w Kołobrzegu - pisze Jacek Cieślak

Fala zainteresowania koncertami muzyki klubowej dotarła również do Polski.

Najbardziej prestiżowy Sunrise Festival właśnie trwa w Kołobrzegu. W tym roku gwiazdą będzie David Guetta. W 2011 r. magazyn „DJ Mag" uznał go za najpopularniejszego didżeja świata. Sprzedał już 3 miliony albumów i 15 mln singli. Produkował nagrania Black Eyed Peas, Kelis i Rihanny. Obecne wakacje są dla niego czasem żniw. Zaczął je na początku lipca w roli największej gwiazdy Ibiza 123 Electronic Festival. Pod koniec sierpnia jego show będzie stanowić największą atrakcję Creamfields w Wielkiej Brytanii. W sieci robi furorę najnowsza piosenka Guetty „I Can Only Imagine" nagrana z udziałem raperów Chrisa Browna i Lil Wayne'a. Według naszych informacji za sprowadzenie didżeja do Polski trzeba było zapłacić ponad 1 mln złotych.– O obecność Davida Guetty zabiegały najpoważniejsze imprezy w kraju, a chociaż menedżerowie artysty nie znali naszej marki, a także polskiego rynku, udało nam się ich przekonać, m.in. filmami z naszej imprezy – mówi Mateusz Borowicz, Sunrise Festival.W tym roku kołobrzeski festiwal obchodzi 10-lecie i potrwa dziesięć dni (20–29 lipca). W weekend dwie sceny na terenie amfiteatru przyciągają 16 tysięcy fanów, ale łącznie bawi się ich około 30 tysięcy.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE