Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Styl życia

Wietnam - nie to tygrysy lubiš najbardziej

Na targu produktami z tygrysów w chińskim mieœcie Guangzhou
AFP
23 azjatyckie i afrykańskie kraje wzięła pod lupę organizacja WWF. Badała zakres ochrony nosorożców, tygrysów i słoni. Najgorzej pod tym względem jest w Wietnamie
Pozycję tę zapewniły Wietnamowi między innymi jego "tygrysie farmy" (gospodarstwa, gdzie hoduje się tygrysy, by następnie handlować produktami pochodzšcymi od tych zwierzšt) oraz wielki popyt wœród Wietnamczyków na rogi nosorożców, uważane za lekarstwo i œrodek "na wszystko". Tuż za Wietnamem uplasowały się Chiny - œwiatowy potentat w nielegalnym handlu produktami pochodzenia zwierzęcego - oraz Laos. Jak oszacował Brookings Institution (instytut badawczy non-profit z siedzibš w Waszyngtonie), skala nielegalnego handlu produktami pochodzenia zwierzęcego w samej południowo-wschodniej Azji to 8 do 10 miliardów dolarów rocznie.
Według WWF, Wietnam to najczęstszy punkt docelowy dla południowoafrykańskich handlarzy rogami nosorożca. W samej RPA w zeszłym roku dla potrzeb tego rynku zabito 448 nosorożców. Cena rogu zwierzęcia osišga poziom "ulicznej" ceny kokainy w Stanach Zjednoczonych. Wietnam w 2007 roku zalegalizował "tygrysie farmy". Do dziœ zarejestrowano ich w tym kraju jedenaœcie.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL