Niesłyszący nauczy się migowego niemal za darmo

aktualizacja: 05.07.2012, 09:04

Rodzina niesłyszącego uzyska dofinansowanie szkolenia. Zwrot wyniesie nawet 90 proc. kosztów

Od dziś głuchy i jego rodzina mogą w oddziale PFRON złożyć wniosek o dofinansowanie kosztów kursu polskiego języka migowego (PJM), systemu językowo-migowego (SJM) oraz sposobu komunikowania się osób głuchoniewidomych (SKOGN). Takie zmiany wprowadza nowe rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej w sprawie dofinansowania kosztów szkolenia.Niesłyszący będzie mógł uzyskać zwrot do 95 proc. kosztów szkolenia, a członek jego rodziny oraz inne osoby mające z nim stały kontakt do 90 proc. Rozliczenie będzie dokonywane na podstawie faktury lub  rachunku wystawionego na wnioskodawcę oraz dokumentu potwierdzającego ukończenie kursu. Rozporządzenie określa też wzór wniosku o dofinansowanie. Trzeba będzie go dostarczyć do  oddziału PFRON właściwego ze względu na miejsce zamieszkania wnioskującego. Jeśli starający się o dofinansowanie złoży niekompletne dokumenty, urząd w ciągu 14 dni wezwie go do uzupełnienia. Będzie miał na to siedem dni. Jeśli nie usunie braków,  wniosek  nie zostanie  rozpatrzony.
Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję plus na pół roku 33% TANIEJ
i czytaj bez ograniczeń!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE