Niesłyszący nauczy się migowego niemal za darmo

aktualizacja: 05.07.2012, 09:04

Rodzina niesłyszącego uzyska dofinansowanie szkolenia. Zwrot wyniesie nawet 90 proc. kosztów

Od dziś głuchy i jego rodzina mogą w oddziale PFRON złożyć wniosek o dofinansowanie kosztów kursu polskiego języka migowego (PJM), systemu językowo-migowego (SJM) oraz sposobu komunikowania się osób głuchoniewidomych (SKOGN). Takie zmiany wprowadza nowe rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej w sprawie dofinansowania kosztów szkolenia.Niesłyszący będzie mógł uzyskać zwrot do 95 proc. kosztów szkolenia, a członek jego rodziny oraz inne osoby mające z nim stały kontakt do 90 proc. Rozliczenie będzie dokonywane na podstawie faktury lub  rachunku wystawionego na wnioskodawcę oraz dokumentu potwierdzającego ukończenie kursu. Rozporządzenie określa też wzór wniosku o dofinansowanie. Trzeba będzie go dostarczyć do  oddziału PFRON właściwego ze względu na miejsce zamieszkania wnioskującego. Jeśli starający się o dofinansowanie złoży niekompletne dokumenty, urząd w ciągu 14 dni wezwie go do uzupełnienia. Będzie miał na to siedem dni. Jeśli nie usunie braków,  wniosek  nie zostanie  rozpatrzony.
Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej?
Uzyskaj dostęp do pełnych treści.

  • Wydanie elektroniczne "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE