Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sšdownictwo

Prokuratura: 26 nowych zarzutów dla Szkatuły

26 nowych zarzutów, w tym trzy dotyczšce podżegania do zabójstwa, usłyszał Rafał S. ps. Szkatuła. To m.in. efekt œledztwa prowadzonego przez warszawskš prokuraturę apelacyjnš i dotyczšcego przemytu oraz handlu narkotykami
- Mogę potwierdzić, że dzisiaj przedstawiono Rafałowi S. 26 zarzutów. Trzy z nich dotyczš podżegania do zabójstwa - powiedział rzecznik warszawskiej prokuratury apelacyjnej Zbigniew Jaskólski. Grupa "Szkatuły" na poczštku XXI wieku była uznawana za jednš z groŸniejszych w Warszawie. Sam Rafał S. został zatrzymany w maju 2011 r. - był numerem jeden na policyjnej liœcie najbardziej poszukiwanych przestępców. Szukano go przez 10 lat; wystawiono za nim osiem listów gończych i dwa Europejskie Nakazy Aresztowania. W paŸdzierniku 2011 r. sšd skazał go na karę 5,5 roku więzienia za kierowanie zorganizowanš grupš przestępczš "œródmiejsko-wolskš", a w lutym br. ruszył jego kolejny proces, w którym jest oskarżony o podżeganie do zabójstwa Tomasza S., pseud. Komandos.
Zamachu dokonano 31 maja 2002 r. w centrum handlowym Klif w Warszawie na oczach około 100 osób. Zginęło wtedy dwóch gangsterów, trzeci został ranny. "Komandos" uciekł, ale zastrzelono go kilka miesięcy póŸniej - w sierpniu 2002 r. na stacji benzynowej przy ul. Radzymińskiej. Poniedziałkowe zarzuty to efekt m.in. kolejnego œledztwa - prowadzonego przez warszawskš prokuraturę apelacyjnš - dotyczšcego przemytu i handlu narkotykami. Pod koniec maja br. prokuratorzy poinformowali o zatrzymaniu 45 osób - członków gangu "Szkatuły" i chuliganów z bojówki pseudokibiców warszawskiej Legii (chodziło o "Teddy Boys 95"). Wœród nich był m.in. nieformalny lider pseudokibiców Legii Warszawa Piotr S., pseud. Staruch (jest on podejrzany o wprowadzenie do obrotu kilograma amfetaminy - red.). "Mózgiem" procederu miał być Arkadiusz K., pseud. Chory; bliski współpracownik "Szkatuły". Według ustaleń prokuratury i CBŒ osoby te miały - w latach 2008-2011 - brać udział w przemycie narkotyków na terenie państw Unii Europejskiej, w tym Polski, i wprowadzaniu ich do obrotu. Chodzi o 3,7 tony marihuany, ponad 500 kg amfetaminy, 300 kg kokainy i blisko 250 kg heroiny. Według TVP Info w poniedziałek razem ze "Szkatułš" kolejne zarzuty usłyszało siedmiu jego kompanów. Rafał S. - jak podała telewizja na swojej stronie internetowej - ma poza podżeganiem do zabójstwa odpowiadać za finansowanie handlu narkotykami.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL