Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sport

"Cygan" zatrzymany. Nie będzie walki z Royem Jonesem Jr?

Fotorzepa, Krzysztof Lokaj klok Krzysztof Lokaj
Dawid K, pięœciarz grupy zawodowej 12rounds Knockout Promotion, który 30 czerwca miał stoczyć walkę ze słynnym Royem Jonesem Jr, w nocy został zatrzymany w Warszawie - poinformowała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji
- Zatrzymania dokonali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego i Realizacyjnego ze względu na nakaz przymusowego doprowadzenia, który wydał Sšd Okręgowy w Rzeszowie. Dawid K. jest prawomocnie skazany za kierowanie zorganizowanš grupš przestępczš - powiedziała Adamus. Pięœciarz o ringowym przydomku "Cygan" 30 czerwca miał walczyć w Łodzi z Royem Jonesem Jr w umownym limicie wagowym 185 funtów (ok. 84 kg). Miała to być najważniejsza walka w jego karierze. W tym wypadku z Amerykaninem zmierzy się Paweł Głażewski z grupy Babilon Promotion. - Przez godzinę rozmawialiœmy z Pawłem przez telefon. Doszliœmy do wniosku, że nie można odrzucić takiej propozycji. Mam nadzieję, że mój zawodnik wyjdzie z cienia i wykorzysta swojš szansę podobnie jak zrobił to Przemysław Tytoń na Euro 2012 - powiedział menedżer zawodnika Tomasz Babiloński.
Głażewski przygotowywał się do walki z Thomasem Ulrichem 18 sierpnia w Międzyzdrojach. Trenuje dopiero od czterech tygodni, po tym jak przeszedł operację kolana. - Współczuję Dawidowi, ponieważ chciał zapewnić swojej rodzinie œrodki na życie. Teraz jednak wszyscy chcemy zobaczyć w jakiej formie jest Jones Jr. Paweł trenuje dwa razy dziennie, a wkrótce będzie miał sparingi - dodał Babiloński. 10 maja Sšd Apelacyjny w Rzeszowie podtrzymał wyrok skazujšcy boksera na 2,5 roku bezwzględnego więzienia za współkierowanie grupš przestępczš. Menedżer zawodnika Andrzej Wasilewski zapewniał wtedy, że nie ma zagrożenia odwołania walki.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL