Nieujawnione przychody byłego prezesa PZU

aktualizacja: 01.02.2008, 10:21
Grzegorz Wieczerzak
Grzegorz Wieczerzak
Foto: Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski

Grzegorz Wieczerzak walczy w sądzie administracyjnym o prawie 350 tys. zł podatku za 2001 r., które nakazała mu zapłacić skarbówka, m.in. od nieujawnionych źródeł przychodu

W trakcie kontroli przeprowadzonej za lata 1998 – 2001 u małżonków Grzegorza i Anny Renaty Wieczerzaków inspektor Urzędu Kontroli Skarbowej ustalił, że złożona przez nich deklaracja podatkowa za 2001 r. nie wykazywała wszystkich dochodów obojga z tego okresu.Płatnik, czyli ZUS, przesłał na czas informację o dochodach Grzegorza Wieczerzaka uzyskanych ze stosunku pracy, tak więc one nie budziły wątpliwości. Dopiero jednak kontrola ujawniła dokumenty, z których wynikało, że dodatkowo uzyskał on z najmu dochód przekraczający 56,7 tys. zł, a koszty, jakie poniósł z tego tytułu, wyniosły tylko ok. 7 tys. zł. Nie dostarczył jednak dokumentów potwierdzających, że uzyskuje przychody z działalności osobistej.
Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE