Kosmiczny prom osiadł na barce

aktualizacja: 05.06.2012, 16:59
Foto: AFP

Wahadłowiec Enterprise ostatnią część podróży z Waszyngtonu do muzeum w dzielnicy West Side na Manhattanie odbył drogą morską.

Nie obyło się bez incydentu - prom przewożony na pokładzie odkrytej barki popchnięty nagłym podmuchem wiatru zahaczył o przęsło mostu kolejowego, jedno ze skrzydeł zostało lekko uszkodzone.
Przeprawa pod innymi mostami, tak jak np. pod Verezano Bridge (na zdjęciu) przebiegła bez zakłóceń. Wydobycie promu na nabrzeże zostało opóźnione z powodu zbyt silnego wiatru i fal do 6 czerwca. Enterprise, który nigdy nie poleciał w kosmos, jest pierwszym prototypem promów kosmicznych i służył jedynie do prób. Będzie stanowił atrakcję Intrepid Sea, Air & Space Museum, gdzie powstaje dla niego specjalny pawilon. Inauguracja ekspozycji przewidziana jest na 19 lipca
Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE