Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lekkoatletyka

Polak drugi na świecie w rzucie młotem

Młodzieżowy mistrz Europy Paweł Fajdek (Agros Zamoœć) w mityngu "ZłoteKolce" w Ostrawie rzucił młotem 80,36 m i zajšł drugie miejsce. To jego rekord życiowy i drugi wynik na œwiatowych listach w tym sezonie. Zwyciężył Węgier Krisztian Pars - 82,28
Fajdek, podopieczny Czesława Cybulskiego, po raz pierwszy w karierze pokonał granicę 80 metrów. Najdłuższy rzut w czwartek oddał w trzeciej próbie, a w drugiej miał 80,06. Wicemistrz œwiata z Daegu Pars wynikiem 82,28 umocnił się na pierwszym miejscu na œwiatowej liœcie wyników w tym roku. Trofeum Kamili Skolimowskiej, które było nagrodš za zwycięstwo w rywalizacji kobiet, trafiło do rekordzistki œwiata Niemki Betty Heidler. Mistrzyni œwiata z Osaki (2007) uzyskała wynik 78,07. To jej drugi rezultat w karierze.
Drugie miejsce z rekordem Azji - 76,99 zajęła Chinka Zhang Wenxiu, a na trzecim uplasowała się bršzowa medalistka mistrzostw Europy w Barcelonie Anita Włodarczyk. Zawodniczka Skry Warszawa w trzecim podejœciu rzuciła 74,81. Był to jej drugi start w tym sezonie. 19 maja w niemieckim Halle uzyskała 74,88. Pozostałe konkurencje mityngu w Ostrawie odbędzie się jutro.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL