Lekkoatletyka

Polak drugi na świecie w rzucie młotem

Młodzieżowy mistrz Europy Paweł Fajdek (Agros Zamość) w mityngu "ZłoteKolce" w Ostrawie rzucił młotem 80,36 m i zajął drugie miejsce. To jego rekord życiowy i drugi wynik na światowych listach w tym sezonie. Zwyciężył Węgier Krisztian Pars - 82,28
Fajdek, podopieczny Czesława Cybulskiego, po raz pierwszy w karierze pokonał granicę 80 metrów. Najdłuższy rzut w czwartek oddał w trzeciej próbie, a w drugiej miał 80,06.
Wicemistrz świata z Daegu Pars wynikiem 82,28 umocnił się na pierwszym miejscu na światowej liście wyników w tym roku. Trofeum Kamili Skolimowskiej, które było nagrodą za zwycięstwo w rywalizacji kobiet, trafiło do rekordzistki świata Niemki Betty Heidler. Mistrzyni świata z Osaki (2007) uzyskała wynik 78,07. To jej drugi rezultat w karierze.
Drugie miejsce z rekordem Azji - 76,99 zajęła Chinka Zhang Wenxiu, a na trzecim uplasowała się brązowa medalistka mistrzostw Europy w Barcelonie Anita Włodarczyk. Zawodniczka Skry Warszawa w trzecim podejściu rzuciła 74,81. Był to jej drugi start w tym sezonie. 19 maja w niemieckim Halle uzyskała 74,88. Pozostałe konkurencje mityngu w Ostrawie odbędzie się jutro.
Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL