Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Euro 2012

Kaczyński: nie mamy zamiaru zakłócać Euro 2012

Jarosław Kaczyński w miasteczku namiotowym "Solidarnoœci"
Fotorzepa, Darek Golik DG Darek Golik
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zadeklarował, że jego ugrupowanie nie ma zamiaru zakłócać Euro 2012 "przedsięwzięciami o charakterze ulicznym"
- Nie mamy zamiaru organizować przedsięwzięć o charakterze publicznym, ulicznym. Nie mamy zamiaru tego czasu (Euro 2012 - red.) zakłócać - powiedział Kaczyński . Jak podkreœlił, to PiS doprowadziło do tego, że Euro 2012 jest organizowane w Polsce i na Ukrainie. - Chcemy, by ta szansa w miarę możliwoœci została wykorzystana, stšd nasza postawa - dodał prezes PiS. Kaczyński zapowiedział jednoczeœnie, że 10 czerwca odbędš się uroczystoœci kolejnej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. - To nie ma charakteru wydarzenia politycznego. Mam nadzieję, że wszyscy to zrozumiejš - zastrzegł prezes PiS.
Zaznaczył, że nie wycofuje się ze swojego oœwiadczenia, że polski rzšd powinien zagrozić bojkotem ukraińskiej częœci mistrzostw. - W dalszym cišgu uważam, że w polskim interesie jest popieranie wszystkiego, co prowadzi do Ukrainy demokratycznej i niepodległej. A dzisiaj twarzš tej Ukrainy jest pani Julia Tymoszenko - powiedział. Podkreœlił, że jego deklaracja dotyczšc niezakłócania przebiegu Euro 2012 dotyczy tylko ugrupowania, którego jest liderem. - Nie ma zawieszenia praw obywatelskich na czas Euro - podkreœlił. Dodał, że PiS rozumie determinację Solidarnoœci, która nie wyklucza protestów w trakcie mistrzostw. - Nie chcemy udzielać nikomu rad. Zdecydujš, jak uważajš - powiedział. Szef PiS był także pytany o to, czy jeœli w trakcie turnieju odbędzie się manifestacja w obronie TV Trwam, to politycy jego partii wezmš w niej udział. - Chodzi o pluralizm polskich mediów. Oczywiœcie członkowie PiS będš w takich sprawach mieli swobodę - odpowiedział. Kaczyński za skandal uznał doniesienia, że prezydent Bronisław Komorowski nie zasišdzie na Stadionie Narodowym w loży prezydenckiej, która została wykupiona. - To będzie gigantyczny skandal  ocenił. Zapytany o to skšd jego przemiana i pokojowa retoryka, której teraz używa ws. Euro 2012, odparł: - Nie ma w Polsce bardziej pokojowo nastawionego polityka niż ja i tak było przez całe 23 lata mojej aktywnoœci legalnej w polityce. - To nasi przeciwnicy sš zainteresowani, żeby polskie życie publiczne sięgało dna, które nazywa się Stefan Niesiołowski czy pan z Biłgoraja - dodał.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL