Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Promocja turystyczna

Tanie zwiedzanie Torunia

Fotorzepa, Dariusz Gorajski
Tanie zwiedzanie z przewodnikiem przygotował Toruń. Od majowego weekendu do końca wakacji spacery z przewodnikiem odbywać się będš w każdš sobotę i niedzielę
- Spacer jest przewidziany na ok. 1,5 godziny. Rozpoczyna się na Rynku Staromiejskim, kończy na Rynku Nowomiejskim, a podstawowy wariant zwiedzania pozwala poznać najważniejsze toruńskie atrakcje - mówi Szymon Wiœniewski, dyrektor Oœrodka Informacji Turystycznej w Toruniu. Na trasie spaceru znajduje się m.in. gotycki Ratusz Staromiejski, monumentalne koœcioły i mieszczańskie kamienice. Szlak prowadzi wzdłuż murów obronnych, przy zabytkowych spichlerzach i miejskich bramach. Turyœci zobaczš także Dom Kopernika, Krzywš Wieżę i ruiny krzyżackiej warowni. Dla chętnych - gratis - jest także trwajšcy pół godziny powrót z przewodnikiem na Rynek Staromiejski północnš częœciš Starego Miasta.
Koszt takiego zwiedzania to 6 zł, a dla uczniów, studentów oraz emerytów i rencistów - 4 zł. Dzieci do 7. roku życia zwiedzajš bezpłatnie. Przewodnicy wyruszać będš w południe, sprzed siedziby Oœrodka Informacji Turystycznej na Rynku Staromiejskim. Maksymalna wielkoœć grupy to 35 osób, ale spacer odbędzie się, nawet gdyby zgłosiła się tylko jedna osoba.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL