Promocja turystyczna

Tanie zwiedzanie Torunia

Fotorzepa, Dariusz Gorajski
Tanie zwiedzanie z przewodnikiem przygotował Toruń. Od majowego weekendu do końca wakacji spacery z przewodnikiem odbywać się będą w każdą sobotę i niedzielę
- Spacer jest przewidziany na ok. 1,5 godziny. Rozpoczyna się na Rynku Staromiejskim, kończy na Rynku Nowomiejskim, a podstawowy wariant zwiedzania pozwala poznać najważniejsze toruńskie atrakcje - mówi Szymon Wiśniewski, dyrektor Ośrodka Informacji Turystycznej w Toruniu. Na trasie spaceru znajduje się m.in. gotycki Ratusz Staromiejski, monumentalne kościoły i mieszczańskie kamienice. Szlak prowadzi wzdłuż murów obronnych, przy zabytkowych spichlerzach i miejskich bramach. Turyści zobaczą także Dom Kopernika, Krzywą Wieżę i ruiny krzyżackiej warowni. Dla chętnych - gratis - jest także trwający pół godziny powrót z przewodnikiem na Rynek Staromiejski północną częścią Starego Miasta.
Koszt takiego zwiedzania to 6 zł, a dla uczniów, studentów oraz emerytów i rencistów - 4 zł. Dzieci do 7. roku życia zwiedzają bezpłatnie. Przewodnicy wyruszać będą w południe, sprzed siedziby Ośrodka Informacji Turystycznej na Rynku Staromiejskim. Maksymalna wielkość grupy to 35 osób, ale spacer odbędzie się, nawet gdyby zgłosiła się tylko jedna osoba.
Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL