Alleluja! Christus resurrexit!

aktualizacja: 07.04.2012, 00:10
Foto: Fotorzepa, Bogusław Florian Skok Bog Bogusław Florian Skok

Wielka Sobota. Tego dnia nawet wielu osobistych nieprzyjaciół Pana Boga pędzi ze święconką do kościoła.

Dla wierzących to dzień cichego oczekiwania i adoracji Najświętszego Sakramentu. Po zapadnięciu zmierzchu rozpoczyna się Liturgia Wigilii Paschalnej, należąca już do Niedzieli Zmartwychwstania. W Polsce tradycyjnie świętowanie Wielkanocy rozpoczyna się w niedzielę o świcie, wraz z mszą rezurekcyjną. Bicie dzwonów i odpalanie petard, ma obwieszczać Zmartwychwstanie Chrystusa i budzić świat do życia. Rezurekcja to także jedna z nielicznych okazji, gdy katolicy śpiewają uroczysty hymn „Te deum laudamus".
Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE