Roczne rozliczenie PIT: Jak rozliczyć dochody z zagranicy

aktualizacja: 02.04.2012, 08:20

Przy rozliczeniu zarobków zagranicznych w pierwszej kolejności trzeba prawidłowo ustalić miejsce zamieszkania podatnika

REDAKCJA POLECA
Przy rozliczeniach zarobków zagranicznych ważne jest ustalenie miejsca zamieszkania podatnika oraz to, którą z dwóch metod obliczania podatku ma zastosować.

Kiedy składamy PIT w Polsce? Rodacy wyjeżdżający do legalnej pracy za granicę powinni rozliczyć swoje dochody osiągnięte zarówno w Polsce, jak i za granicą. W pierwszej kolejności trzeba ustalić, gdzie podatnik mieszka. Miejsce zamieszkania jest rozumiane jako:-  posiadanie w Polsce centrum interesów osobistych lub gospodarczych (tzw. ośrodek interesów życiowych) lub-  przebywanie w Polsce dłużej niż 183 dni w roku podatkowym (w przypadku PIT jest to rok kalendarzowy).
KOMENTARZ DNIA

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE