Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kraj

Dobroczynny rejs kajakiem z Krakowa do Warszawy

W dobroczynny rejs kajakiem z Krakowa do Warszawy po Wiœle wyruszył wolontariusz Fundacji Jaœka Meli Poza Horyzonty Artur Michalski. Celem rejsu jest wsparcie podopiecznego Fundacji - niespełna rocznego Jasia, który potrzebuje protezy i rehabilitacji.
Trasa rejsu liczy 425 km. Każdy chętny może "wykupić" kawałek trasy, płacšc po 10 zł za jeden kilometr. Szczegóły znajdujš się na stronie: www.domore.pl Kajakarz ma zamiar płynšć od œwitu do zmierzchu po ok. 13 godzin i pokonać jš do wtorku. Zakończenie rejsu jest przewidziane w okolicach Portu Czerniakowskiego w Warszawie. - Zainteresowanie rejsem przekroczyło moje oczekiwania. Większoœć trasy została już wykupiona, tj. ponad 300 kilometrów. Chciałem nie tylko zebrać pienišdze. Zależy mi także na promocji samej idei protezowania i pokazaniu, że ludzie, którzy potrzebujš protez wraz z nimi odzyskujš też poczucie mocy - powiedział przed wyruszeniem Artur Michalski - architekt i finalista ekstremalnego spływu kajakowego zorganizowanego przez Klub "Żabi Kruk" z Gdańska. W trasie, w celach treningowych, towarzyszy mu jeszcze jeden kajakarz.
15 marca Fundacja Jaœka Meli Poza Horyzonty zainaugurowała Ogólnopolski program Protezowania. Program zakłada zapewnienie osobom po amputacjach pomocy psychologicznej, prawnej i informacyjnej, zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny oraz aktywizację. W ramach akcji ruszył serwis internetowy z informacjami dla osób po amputacjach. Strona www.copoamputacji.org ma łšczyć funkcje poradnika, serwisu społecznoœciowego oraz bazy danych o specjalistach niosšcych pomoc. Niespełna roczny Jaœ Szopa ze Œlšska urodził się jako wczeœniak; w szpitalu doszło do zakażenia sepsš. W efekcie chłopiec został poddany amputacji lewego podudzia i będzie potrzebował wielu protez, aby rozwijać się prawidło. Pierwszš protezę powinien dostać już w kwietniu. Poza tym pilnie potrzebna jest specjalistyczna rehabilitacja. Fundacja Jaœka Meli Poza Horyzonty powstała w grudniu 2008 roku, by wspierać osoby niepełnosprawne w realizacji marzeń. Jej założyciel w wyniku porażenia pršdem stracił lewe podudzie i prawe przedramię. Po wypadku, w 2004 roku razem z Markiem Kamińskim zdobył oba Bieguny Ziemi - najpierw Biegun Północny, a póŸniej Południowy. Jest jedynym niepełnosprawnym na œwiecie, który tego dokonał.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL