Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Promocja turystyczna

UE daje pieniądze, Podlasie robi konkurs

Fotorzepa, Bogusław Florian Skok Bog Bogusław Florian Skok
Prawie 44 mln zł z UE m.in. na budowę uzdrowisk, obiektów sportowych czy kulturalnych, podnoszących atrakcyjność turystyczną Podlasia, jest do podziału w konkursie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. W czwartek rozpoczął się nabór wniosków
Pieniądze pochodzą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, z przeznaczeniem na rozwój atrakcyjności turystycznej regionu. Wnioski można składać do 9 maja. Konkurs skierowany jest m.in. do samorządów, organizacji pozarządowych, parków narodowych i krajobrazowych czy kościołów i związków wyznaniowych. Po raz pierwszy mogą wziąć w nim udział też przedsiębiorcy. Dotychczas prywatne podmioty mogły jedynie otrzymywać takie dotacje na nowe miejsca noclegowe w turystyce.
Zapowiadając konkurs kilka tygodni temu dyrektor departamentu zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym (RPO) Województwa Podlaskiego w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku Daniel Górski mówił, że dopuszczenie do konkursu prywatnych firm, to efekt braku w regionie ciekawych pomysłów na ożywienie turystyki. Projekty można też realizować w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, czyli współpracy pomiędzy podmiotami publicznymi i prywatnymi. Dofinansowanie w zależności od tego, kto się o nie ubiega, wynosi od 50 do nawet 90 proc. wartości inwestycji. Wnioski mają dotyczyć tzw. projektów infrastrukturalnych. Na dofinansowanie mogą liczyć pomysły związane z turystyką biznesową, uzdrowiskową, ale też np. rozwój żeglarstwa czy kajakarstwa, a także realizacja pomysłów, które pozwolą wydłużyć sezon turystyczny. Dotychczas z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dofinansowano 41 tzw. projektów infrastrukturalnych, służących rozwojowi atrakcyjności turystycznej regionu. Ich łączna wartość wynosi 490,6 mln zł, a dofinansowanie z RPOWP - 270,9 mln zł.
Źródło:

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL