Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Moja Emerytura

Tusk: nie planujemy zmian w OFE w przewidywalnej przyszłości

Premier Donald Tusk w czasie czwartkowej konferencji
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
- Rzšd nie planuje zmian dotyczšcych II filaru systemu emerytalnego w przewidywalnej przyszłoœci - powiedział premier Donald Tusk
Rzšd nie pracuje nad zmianami systemu emerytalnego w II filarze i nie planuje takich zmian w najbliższej przyszłoœci - poinformował premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej. -Tak, jak to wczoraj podkreœlałem, rzšd nie pracuje nad zmianš systemu w II filarze  - powiedział Tusk. - Rzšd nie planuje zmiany systemu emerytalnego - mówię o zrębach tego systemu - w tej przewidywalnej przyszłoœci - dodał.
To reakcja na czwartkowš wypowiedŸ wicepremiera Waldemara Pawlaka, który powiedział, że ma "dużo większe wštpliwoœci dotyczš tego systemu opartego o rozwišzania kapitałowe". Podkreœlił jednak, że temat likwidacji OFE nie jest w tej chwili rozważany. Zarówno minister finansów, jak i minister pracy zapowiedzieli przeglšd prawa dotyczšcego OFE za dwa lata, czyli trzy lata po tym jak w 2011 r. obniżono wysokoœć składki przekazywanej do tych instytucji. Wczeœniej może zostać rozwišzana kwestia wypłaty œwiadczeń z II filara. Docelowy ma działać od 2014 r. Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział na łamach "Rz", że w maju-czerwcu rozpocznš się pracę na projektem ustawy, który ureguluje sposób wypłacania emerytur z II filara. Wypowiedzi przedstawicieli rzšdu mogš wskazywać, że pomysłem rzšdu jest przekazanie pieniędzy osób w wieku przedemerytalnym do ZUS. Mówił o tym minister finansów Jacek Rostowski (to zresztš powrót do pomysłu byłej minister pracy Jolanty Fedak). W czwartek mówił też o tym premier Donald Tusk.    
ródło: mojaemerytura.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL