Emerytury i renty 2012: warto przeliczyć kapitał początkowy
aktualizacja: 08.02.2012, 05:52

Emeryci zyskali kolejne możliwości na zwiększenie świadczeń wypłacanych im przez ZUS

Osoby, które mają już ustalony kapitał początkowy, mogą w każdym czasie ubiegać się o jego przeliczenie na ogólnych zasadach. Między innymi mogą wnioskować o: ? doliczenie nieuwzględnionych wcześniej okresów składkowych i nieskładkowych przebytych do 31 grudnia 1998 r., ? przeliczenie podstawy wymiaru kapitału początkowego (np. z dziesięciu kolejnych lat zamiast z 20 lat dowolnie wybranych lub odwrotnie), ? uwzględnienie minimalnego wynagrodzenia za okresy pozostawania w stosunku pracy, za które przyjęte były dotychczas zarobki w wysokości 0 zł, ? doliczenia składnika wynagrodzenia przysługującego za rok wskazany wcześniej do ustalenia podstawy wymiaru kapitału początkowego.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja

Banner

POLECAMY

KOMENTARZE

Komentarz dnia

Tarka: Korzystne dobrowolne odejścia