Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kraj

Wnioskujšcy o referendum ws. ACTA nie chcš współpracy z PiS

Nie rozważamy połšczenia sił z PiS, ani żadnš innš partiš, ani organizacjš politycznš - poinformował przedstawiciel zespołu zwolenników referendum w sprawie ratyfikacji ACTA Marek Kinstler.
Dodał, że zebrali co najmniej 250 tys. podpisów pod swoim wnioskiem. - Z powodu potężnej iloœci wolontariuszy oraz punktów odbioru wniosków w około 70 miastach całej Polski oraz œwiata, nie jesteœmy w stanie w tym momencie podać dokładnej liczby podpisów - zastrzegł. Zdaniem zespołu, referendum w sprawie ratyfikacji ACTA może zostać zorganizowane na wniosek obywateli na podstawie art. 63 Ustawy o referendum. - Chodzi nam o referendum w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa, ponieważ w naszym mniemaniu porozumienie ACTA jest nieprecyzyjne i daje za duże możliwoœci do niekontrolowanej interpretacji przepisów - tłumaczył Kinstler, który będzie reprezentował wnioskodawców jako ich pełnomocnik.
Jak podkreœlił, zespół nie zamierza współpracować z Prawem i Sprawiedliwoœciš, które zapowiedziało własny wniosek w sprawie referendum. - Nie rozważamy połšczenia sił z PiS, ani żadnš innš partiš, ani organizacjš politycznš. Chcemy, aby to było referendum obywatelskie, niepowišzane z żadnš opcjš politycznš, już nam i tak wystarczy, że PiS wykorzystał bez skrupułów wniosek mojego autorstwa - wyjaœnił. Pytanie, które zwolennicy referendum chcieliby zadać Polakom brzmi: "Czy jest Pani/Pan za ratyfikacjš przez Polskę umowy Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA)?" Kinstler ocenił, że Sejm powinien przychylić się do obywatelskiego wniosku o referendum w tej sprawie. - Codziennie dostajemy setki maili, ze słowami wsparcia, podziękowaniami i chęciš pomocy. Obywatele sš bardzo zaangażowani w naszš akcję - powiedział. Poinformował ponadto, że 3 lutego odbędzie się kolejna demonstracja przeciwników ACTA we Wrocławiu. - Spodziewamy się większej iloœci ludzi niż na demonstracji 25 stycznia - dodał.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL