Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Mieszkaniowe

Wygrali projekt kuchni i salonu

Kuchnia w domu czytelniczki otwiera się na salon
Digital Pigment
Pani Marta z mężem, właœciciele połówki bliŸniaka na Kabatach, wygrali projekt urzšdzenia wnętrz
Serwis Nieruchomoœci wraz z architektami z firmy Digital Pigment prowadzš akcję poradniczš dla osób, które kupiły dom lub mieszkanie od dewelopera i zastanawiajš się, jak ciekawie wykończyć wnętrza. Architekci doradzajš też osobom, które zdecydowały się na remont starego lokalu. Pomagajš dobrać kolory i materiały wykończeniowe. Czekamy na listy (nieruchomoœci@rp.pl) od czytelników, którzy potrzebujš porady eksperta, jak nadać wnętrzom niebanalny charakter. Spoœród autorów nadesłanych listów architekci z Digital Pigment  raz w miesišcu wybiorš osobę, do której pojadš i udzielš fachowej porady. Oprócz bezpłatnego doradztwa (w czasie wizyty w domu czytelnika) autor najciekawszego listu dostanie projekt wnętrza. (Patrz więcej szczegółów o akcji).
W tym miesišcu projekt wnętrz dostała pani Marta (nazwisko do wiadomoœci redakcji), właœcicielka bliŸniaka na warszawskich Kabatach. U czytelniczki byliœmy razem z Magdalenš Kozak i Katarzynš Gareckš, architektkami z pracowni Digital Pigment. (patrz zdjęcie).

O czym marzy czytelniczka

Pani Marta napisała: „Właœnie odebrałam klucze do naszego nowego lokum. Jest to połówka bliŸniaka, w stanie surowym, do własnej aranżacji Chciałabym skorzysta z Państwa fachowej porady w urzšdzaniu nowego wnętrza. Dobrze czuję się we wnętrzach nowoczesnych, prostych, a także poukładanych i „schowanych" - nie ukrywam, że chodzi o to, aby były łatwe i wygodne do sprzštania. Marzyłabym o połšczeniu praktycznego minimalistycznego stylu z elementami nadajšcymi wnętrzu indywidualny charakter, tak aby stworzyć przytulne domowe ognisko dla naszej trójki. Ten domek to wynik kompromisu pomiędzy domem z ogrodem a dużym mieszkaniem. Mam nadzieję na skonfrontowanie moich pomysłów z profesjonalnymi radami i trikami architektonicznymi. Planuję połšczyć ciepłe drewno, kamień, stal i szkło tak, aby stworzyć eleganckie wnętrze na lata.

Co zobaczyli i zaproponowali architekci

Magdalena Kozak i  Katarzyna Garecka, właœcicielki pracowni Digital Pigment: „Budynek jest w stanie surowym, a jego właœciciele, odebrawszy klucze do własnego lokum, stojš przed kluczowymi decyzjami w sprawie aranżacji przestrzeni wewnštrz. Dom jest nowoczesny, zaprojektowany w bardzo dobrym stylu. Jego wnętrza powinny zachować modernistyczny charakter. Czytelniczka skłaniała się do użycia naturalnych materiałów wykończeniowych, takich jak kamień czy drewno. Pani Marta wraz z mężem podjęła już częœć decyzji co do układu przestrzennego domu. Kłopotliwš kwestiš była reprezentacyjna częœć dzienna budynku mieszczšca się na parterze (salon wraz z otwartš kuchniš). Czytelnicy nie byli pewni funkcjonalnoœci i wygody użytkowania układu, który wstępnie założyli. Zaproponowana przez nas kompozycja przestrzenna zakłada wyraŸne zamknięcie częœci kuchennej. Prawa strona zabudowana jest na całej jej szerokoœci od podłogi do sufitu, co daje optymalnš na te warunki przestrzeń na przechowywanie. W zabudowie mieœci się dwuskrzydłowa, wolno stojšca lodówka, piekarnik oraz mikrofala. Z uwagi na to, że kuchnia otwiera się na salon, zaprojektowałyœmy nad płytš ceramicznš okap w zabudowie. Cišg szafek z lewej strony wieńczy drewniany barek, do którego przylega stół z płyty mdf. Pozycja stołu jest najlepsza do tego, aby w razie potrzeby rozłożyć go do użytku większej iloœci osób Strefę wypoczynku wyznacza ustawienie narożnika. Z prawej jego strony zaproponowałyœmy podwieszanš szafkę z płyty mdf na zastawę i szkło, której konstrukcja przechodzi w donice z kwiatami po obu stronach. Po lewej stronie ustawiłyœmy biblioteczkę, w której półki biegnš pod jednakowym kštem co schody i poręcz. Zabudowa biblioteczna wykonana z płyty mdf ma kolor œcian i wtapia się w tło klatki schodowej. Naprzeciwko kanapy stoi kominek. Jest on reprezentacyjnym elementem tego wnętrza.  Celowo zajmuje znacznš częœć salonu lecz zachowuje przy tym prostš, minimalistycznš formę. Znajduje się na tle grafitowej œciany i jest wykończony czarnym kamieniem. Istotnymi elementami aranżacji sš ciemne lampy podwieszone na różnych wysokoœciach. Pani Marta zastanawiała się również nad kwestiš dekoracji nietypowych, przechodzšcych przez dwie kondygnacje okien w salonie. Nasza propozycja to drewniane, szerokie żaluzje, które zaprojektowałyœmy konsekwentnie we wszystkich oknach na parterze. Pozwolš one zachować ciepły charakter wnętrza.

Co na to czytelniczka?

- Projekt bardzo się nam podoba. Do gustu przypadło nam np. rozwišzanie dotyczšce kominka. Panie architektki trafiły w nasze oczekiwania. Œmiało możemy wykorzystać ich podpowiedzi i rady - komentuje pani Marta. - Mam nadzieję, że uda nam się możliwie szybko zakończyć inwestycję. ------------------------------------------- Czekamy na kolejne listy od czytelników potrzebujšcych porady: nieruchomosci@rp.pl
ródło: ekonomia24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL