Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Prokuratura otrzymała ekspertyzę ws. sekcji zwłok Wassermanna

Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Do prokuratury wpłynęła ekspertyza ws. sekcji zwłok Zbigniewa Wassermanna, posła PiS, który zginšł w katastrofie smoleńskiej
Prokuratura poinformuje o treœci ekspertyzy prawdopodobnie w œrodę. Najpierw musi zapoznać się z niš rodzina. - Mogę powiedzieć jedynie, że opinia jest obszerna i bardzo szczegółowa. Została poddana dogłębnej analizie. Nie będziemy podawać żadnych informacji dotyczšcych jej treœci, dopóki nie zapoznajš się z niš bliscy zmarłego - powiedział rzecznik prasowy NPW płk Zbigniew Rzepa. Córka Zbigniewa Wassermanna, Małgorzata, powiedziała, że nie dostała jeszcze ekspertyzy i nie wie, jakie sš wnioski biegłych. - Wstępnie jesteœmy umówieni, że otrzymam jš w œrodę - dodała.
Ciało Wassermanna ekshumowano pod koniec sierpnia. Jak informowała prokuratura, podstawš działania œledczych były "wštpliwoœci dotyczšce stwierdzeń zawartych w dokumentacji sšdowo-lekarskiej badania zwłok zmarłego, otrzymanej z Rosji, a nie wštpliwoœci co do tożsamoœci zwłok". Wczeœniej córka zmarłego - Małgorzata Wassermann - wiele razy mówiła, że dokumentacja, która przyszła z Rosji, nie zawiera prawdziwych danych, bo w protokole sekcyjnym pominięto fakt przejœcia przez jej ojca poważnej operacji. NPW w komunikacie dla mediów podawała wczeœniej, że biegli w sierpniu przeprowadzili czynnoœci dokumentujšce stan ciała i oględziny połšczone z otwarciem zwłok. Jednak ze względu na dobro pokrzywdzonych - najbliższych zmarłego - prokuratura nie ujawniła szczegółów dotyczšcych zarówno okolicznoœci przemawiajšcych za przeprowadzeniem ekshumacji, jak też szczegółowych działań przeprowadzonych przez powołanych w sprawie biegłych. Pierwszš ekspertyzę z badania ekshumowanych zwłok Wassermanna prokuratura dostała pod koniec wrzeœnia. Jak poinformowano wówczas "dotyczyła ona poœmiertnego badania zwłok Wassermanna - obrazowych, metodš tomografii komputerowej z rekonstrukcjš przestrzennš". Całoœciowš opinię przygotowywał Zakładu Medycyny Sšdowej we Wrocławiu, gdzie prowadzone były przez trzy dni badania po ekshumacji.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL