Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Œwiat

Michaił Prochorow kandyduje na prezydenta

Michaił Prochorow
AFP
Michaił Prochorow, oligarcha i playboy, ogłosił, że postanowiłkandydować w wyborach prezydenckich w Rosji 4 marca 2012 roku.
"Jest to chyba najpoważniejsza decyzja w moim życiu" - oœwiadczył Prochorow, którego cytuje radio Echo Moskwy. Prochorow, to jeden z najbogatszych Rosjan. Jego majštek szacuje się na 18 mld dolarów. Stoi na czele stworzonego przez siebie funduszu inwestycyjnego Grupa Oneksim. Jednoczeœnie kieruje wydobywajšcš złoto spółkš Polus Zołoto. Jest również udziałowcem koncernów Rusal, Norylski Nikiel, Intergeo i Kwadra. Oligarcha zbił fortunę w chaosie lat 90., kiedy to lojalni wobec Kremla biznesmeni rozkupili poradzieckš gospodarkę za ułamek jej realnej wartoœci. Jak większoœć "nowych Rosjan", żyje bardzo rozrzutnie; słynie z hucznych imprez organizowanych na Lazurowym Wybrzeżu i w Alpach.
W czerwcu Prochorow stanšł na czele liberalnej partii Słuszna Sprawa, którš zamierzał poprowadzić do tegorocznych wyborów do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu. Jednak we wrzeœniu, po konflikcie z Kremlem, zrezygnował z kierowania tym ugrupowaniem.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL