PIT: Ulga podatkowa na związkowe składki członkowskie

aktualizacja: 08.12.2011, 08:45
PIT: Ulga podatkowa na związkowe składki członkowskie
PIT: Ulga podatkowa na związkowe składki członkowskie
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek

Działacze uważają, że pracodawcy mają przywileje podatkowe
związane z opłacaniem składek do swoich organizacji, a związkowcy nie

W Komisji Trójstronnej jest wniosek Forum Związków Zawodowych, by dokonać zmian w art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Związkowcy domagają się wprowadzenia możliwości odpisu od podatku dochodowego składki członkowskiej do wysokości 1 proc. miesięcznego wynagrodzenia brutto wpłaconej na rzecz organizacji związkowej. 1 procent taki ma być odpis z PIT na składkę związkowca– Proponowana zmiana ma na celu zrównanie praw członków organizacji związkowych z prawami pracodawców. Obecne prawo pozwala pracodawcom na zaliczenie składek odprowadzanych na rzecz organizacji pracodawców w koszty zakładu pracy – uważa Tadeusz Chwałka, przewodniczący Forum Związków Zawodowych.

Więcej pieniędzy

Oczywiście postulat popierają inne organizacje wchodzące w skład Komisji Trójstronnej, chociaż wiedzą, że w czasie kryzysu trudno będzie przeforsować interesujące je rozwiązanie.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE