Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

W środę PZPN odwoła Kręcinę?

Zdzisław Kręcina
Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Jeszcze dziœ prezes Grzegorz Lato podejmie decyzję w sprawiezwołania na œrodę nadzwyczajnego posiedzenia zarzšdu PZPN - poinformowała rzeczniczka zwišzku Agnieszka Olejkowska. Tematem ma być odwołanie sekretarza generalnego Zdzisława Kręciny.
- Prawo zwołania dodatkowego posiedzenia zarzšdu należy do prezesa i Grzegorz Lato rozważa wystšpienie z takš inicjatywš. Decyzja ostateczna zapadnie w poniedziałek po południu - powiedziała Olejkowska. Wniosek o zwołanie posiedzenia zarzšdu złożył Jacek Masiota. - Dostałem ustne zapewnienie, że w œrodę posiedzenie się odbędzie. Tematem obrad będzie głosowanie nad odwołaniem pana Kręciny. Zależy nam, by stało się to jeszcze przed pištkowym losowaniem grup Euro-2012. Nie wyobrażam sobie, żebym leciał do Kijowa z osobš, którego metod zarzšdzania zwišzkiem nie akceptuję - powiedział Masiota. Do odwołania sekretarza generalnego potrzebna jest zwykła większoœć głosów. Zarzšd PZPN działa obecnie w 17-osobowym składzie.
Także według członka zarzšdu i prezesa Małopolskiego Zwišzku Piłki Nożnej Ryszarda Niemca nadzwyczajne spotkanie zarzšdu jeszcze przed pištkowym losowaniem grup jest przesšdzone. - Zarzšd zbierze się najprawdopodobniej w œrodę. Czy zajmie się sprawš odwołania pana Kręciny? Według moich informacji na 99 procent tak - powiedział PAP Niemiec. W podobnym tonie wypowiada się prezes Wielkopolskiego ZPN Stefan Antkowiak. - Nie mam jeszcze dokładnych informacji, co będzie głównym tematem posiedzenia. Niczego nie można wykluczyć. Być może będzie wniosek o odwołanie Kręciny, może on sam będzie chciał zrezygnować. W każdym razie my jako zarzšd będziemy się domagać szczegółowych wyjaœnień dotyczšcych wszystkich okolicznoœci ostatniej afery - powiedział Antkowiak. Burzę wokół PZPN wywołała publikacja nagrań dokonanych przez Grzegorza Kulikowskiego, który sugeruje, że prezes zwišzku Grzegorz Lato i sekretarz generalny Zdzisław Kręcina mogli dopuœcić się korupcji. Sprawa wyszła na jaw tuż przed pištkowym Walnym Zgromadzeniem PZPN, ale delegaci odrzucili wniosek o dopisanie do porzšdku obrad głosowania nad odwołaniem Laty. Nagrania trafiły do minister sportu i turystyki Joanny Muchy, która jeszcze w pištek złożyła do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Nagrania trafiły też do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które zajęło się ich analizš. Przesłuchany został już m.in. Kulikowski. PZPN: jeœli Kręcina zostanie, podamy się do dymisji Członek zarzšdu PZPN Zbigniew Lach zapowiedział, że jeżeli prezes Grzegorz Lato nie postawi wniosku o odwołanie sekretarza zwišzku Zdzisława Kręciny, to częœć tego gremium poda się do dymisji i trzeba będzie zwołać nazdwyczajny zjazd. - Tylko Lato może postawić wniosek o odwołanie sekretarza generalnego. Jeœli tego nie zrobi, częœć członków zarzšdu, według mnie co najmniej oœmiu, poda się do dymisji i trzeba będzie zwołać nadzwyczajny zjazd PZPN - powiedział Lach.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL