Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Mucha o niepokojšcej sytuacji w PZPN

ROL
Minister sportu Joanna Mucha przygotowała list do szefa UEFA, Michela Platiniego dotyczšcy ostatnich wydarzeń w PZPN. PZPN planuje zwolnić Zdzisława Kręcinę
W liœcie minister sportu ma napisać o niepokojšcej sytuacji w Polskim Zwišzku Piłki Nożnej oraz z proœbš o to, by UEFA - która współfinansuje budowę nowej siedziby Zwišzku - przyjrzała się bliżej sprawie. W pištek grupa piłkarskich działaczy ujawniła wykonane ukrytš kamerš nagrania, które miały dowodzić, że prezes PZPN Grzegorz Lato i sekretarz generalny zwišzku Zdzisław Kręcina mogli dopuœcić się korupcji przy budowie nowej siedziby zwišzku. Według TVN 24 w œrodę na specjalnym posiedzeniu PZPN ma złożyć wniosek w sprawie odwołania Zdzisława Kręciny ze stanowiska sekretarza generalnego.

?Kaczyński: Potrzebny nowy PZPN

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że aby wyleczyć polskš piłkę nożnš z problemu korupcji, należy powołać nowy PZPN, w którego skład weszłyby zupełnie nowe osoby. W ocenie lidera PiS do tego potrzebna jest jednak oddzielna ustawa. - Wymiar sprawiedliwoœci powinien działać zgodnie ze swoim normalnym rytmem. To nie jest tak, że PZPN jest organizacjš wyjętš spod normalnych reguł. Reguły powinny być tutaj stosowane jak wobec wszystkich i mam nadzieję, że przyniesie to odpowiednie efekty - podkreœlił Kaczyński. - Nie ma żadnych powodów, żeby przyznawać jakieœ przywileje członkom, także członkom kierownictwa PZPN. Jeżeli jest podejrzenie przestępstwa, to wszelkie odpowiednie działania powinny być w tej chwili podejmowane i nie ma też żadnych okresów ochronnych, typu dopiero po EURO 2012 - zaznaczył prezes PiS. Według Kaczyńskiego, nie da się inaczej tego zrobić, niż przez powołanie nowego PZPN-u, w skład którego weszliby zupełnie nowi ludzie. Podkreœlił, że na podstawie obowišzujšcego obecnie prawa nie można tego dokonać. "Bo nawet gdyby rozwišzać PZPN, zdelegalizować, to nie było żadnych podstaw, aby ci sami ludzie nie założyli pod innš nazwš podobnej organizacji" - zauważył.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL